Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30064 miejsce

Testowy Boeing 787 Dreamliner trafił do pierwszego odbiorcy

Testowy egzemplarz najnowocześniejszego samolotu pasażerskiego świata Boeing 787 Dreamliner trafił do rąk pierwszego odbiorcy - japońskich linii ANA. Pierwszy seryjny 787 trafi do Japonii prawdopodobnie w sierpniu.

Japońskie linie ANA zamówiła 55 maszyn tego typu. / Fot. Mariusz Michalak Pierwszy B787 miał trafić do linii ANA w maju 2008 roku. Po trzech latach opóźnienia wreszcie się udało. Pilotowana przez japońską załogę maszyna wylądowała na lotnisku Haneda w Tokio, w niedzielę czasu miejscowego. Tradycyjnie została powitana salutem wodnym. Tuż po zatrzymaniu się, Dreamliner został przywitany gromkimi brawami. Obsługa naziemna rozpostarła transparent "Witamy w Japonii". Kluczowym momentem był wjazd Dreamlinera do hangaru, w którym czekali zaproszeni goście i dziennikarze - podaje TVN24.pl Pierwszy seryjny 787 trafi do Japonii prawdopodobnie w sierpniu. / Fot. Mariusz Michalak

Zobacz galerie z lądowania Dreamlinera w Warszawie

"Przepraszamy za spóźnienie, ale mamy nadzieję, że gdy poznacie możliwości tego samolotu, to nam wybaczycie - powiedział wiceprezydent Boeinga, James Albaugh. Samolot przez tydzień będzie testowany. Latał będzie na trasach krajowych. Pierwszy seryjny Dreamliner ma pojawić się w Japonii w sierpniu. Obecnie jeszcze przechodzi testy w USA. Japońskie linie ANA zamówiła 55 maszyn tego typu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.