Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4435 miejsce

Testy na dziewictwo - zmora Irakijek i kobiet świata arabskiego

Współczesny świat Zachodu dawno uporał się z prawną problematyką równości kobiet, choć w praktyce z równością wciąż jeszcze wiele jest do zrobienia. Jednak w krajach arabskich, Azji i Afryce kobiety często traktowane są gorzej niż zwierzęta.

Świat obiegła bulwersująca informacja o irackich sądach, które każą poddawać kobiety przymusowym testom na dziewictwo. Warunkiem mają być wątpliwości i wniosek męża zgłoszony po nocy poślubnej. Bez względu na wynik badania kobiety przez ekspertów od dziewictwa, test bezpowrotnie niszczy jej zdrowie psychiczne i reputację. Takie testy stosowane są w wielu krajach arabskich, w Azji i Afryce. Służą one także jako instrumenty elit rządzących w niszczeniu kobiet zaangażowanych politycznie.

W zeszłym roku amerykańska telewizja informacyjna CNN pokazała Ameryce i światu zdjęcie Salwy Hosseini, aresztowanej podczas demonstracji 9 marca 2011 r. w Egipcie i poddanej przymusowemu "testowi na dziewictwo". Za udział w demonstracjach przeciwko reżimowi aresztowano więcej kobiet i poddawano badaniom sprawdzającym dziewictwo.

Ten fakt ujawnił wysoki rangą generał egipskiej armii. Wypowiedź jego potwierdziła wcześniejsze doniesienia organizacji Amnesty International o tego typu praktykach - czytamy w serwisie gazeta.pl.

W Iraku badanie dziewictwa odbywa się regularnie w specjalnym pomieszczeniu. Mały pokoik, bez okien. Na ścianach błękitne kafelki. Pośrodku czarny stół operacyjny. Nad nim zwisa biała lampa. Przy nim trzech lekarzy, w tym minimum jedna kobieta. Lekarze to specjaliści z Instytutu Medyczno-Prawnego w Bagdadzie. Sprawdzają codziennie dziewictwo kilku pacjentek. Test trwa od 15 do 30 min.

Szef Instytutu powiedział francuskiej agencji AFP, że większość przypadków badań trafia do tego ośrodka po wyrokach sądu. Zwykle wniosek trafia na wokandę sądu na drugi dzień po ślubie - informuje wyborcza.pl. Dzieje się to dość często, bo mąż po nocy poślubnej nabiera podejrzeń do swojej żony. Uważa, że jego małżonka nie była dziewicą. Jeżeli tak uważa, wówczas "rodzina żąda od sądu nakazu przeprowadzenia testu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.