Facebook Google+ Twitter

Testy samochodów i-MiEV

W Wielkiej Brytanii 25 samochodów Mitsubishi i-MiEV bierze udział w jednym z rządowych projektów demonstracyjnych pojazdów, o bardzo niskiej emisji związków węgla.

 / Fot. Mitsubishi MotorsProjekt prowadzi Komisja Strategii Technologicznych, której zadaniem jest m. in. promowanie i wspieranie badań, rozwoju i wykorzystywania technologii oraz innowacji na rzecz przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii. Testy odbywać się będą przez 12 miesięcy, podczas których dokonana zostanie analiza właściwości jezdnych i zachowania podczas ładowania.

Mitsubishi i-MiEV, jest w pełni elektrycznym samochodem miejskim i pierwszym pojazdem elektrycznym o zerowej emisji spalin. Samochód, zapewnia obszerną przestrzeń w kabinie, cztery miejsca siedzące i miejsce na bagaż. Osiąga prędkość maksymalną 130 km/h. Zasięg, jaki oferuje to ok. 160 km i może być całkowicie naładowany w warunkach domowych w czasie 6 godzin za pomocą dowolnego brytyjskiego trójstykowego gniazda 240 V.

I-MiEV został po raz pierwszy zaprezentowany w październiku 2006 r. Sprzedaż rozpoczęła się w Japonii, w lipcu 2009 roku, najpierw wśród klientów flotowych, do których w kwietniu 2010 roku dołączą klienci prywatni. Produkcja wersji europejskiej rozpocznie się w październiku 2010 roku, przed wprowadzeniem na rynek zaplanowanym na przełomie lat 2010 i 2011 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.