Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9059 miejsce

Tetris - klocki, które zdobyły cały świat. Teraz czas na film!

Już niebawem pojawi się w kinach filmowa adaptacja kultowej gry komputerowej "Tetris." Hit lat 80. wciąż bije rekordy popularności w najróżniejszych swoich wersjach i odmianach. Zainteresowanie grą wyraziła Threshold Entertainment.

Tetris - komputerowa gra logiczna produkcji ZSRR. http://gaming.wikia.com/wiki/Tetris licencja: CC3.0 / Fot. gaming.wikiaFenomen "Tetris" skłonił firmę Threshold Entertainment do powzięcia decyzji o nakręceniu filmu pełnometrażowego. W oparciu o komputerową grę logiczną powstaje obraz zapowiadany jako niezwykła kosmiczna epopeja: "To jest bardzo duży, epicki film science-fiction" - przekonuje Lawrence Kasanoff, który czuwa nad całością. Wcześniej był producentem kasowego przeboju "Mortal Kombat" (1995). Ekranizacja gry komputerowej o tym samym tytule uznawana jest za najlepszą w swoim rodzaju. Przyniosła sukces, którego miarą jest zysk w wysokości 70 milionów dolarów (!). Sequel "Mortal Kombat: Annihilation" (1997) to kolejnych 35 milionów dolarów dochodu z produkcji. Nic dziwnego zatem, że popularność "Tetris" w połączeniu z doświadczeniem Kasanoffa i jego kolegów, mogą okazać się kolejnym triumfem.

Fabuła ekranizacji "Tetris" to dość tajemnicza sprawa. Lawrence Kasanoff zapewnia, że film nie jest pomyślany, aby pierwszy plan stanowiła sceneria wypełniona figurami geometrycznymi. Kultowe klocki tworzą luźny związek z całością i zapewne mają tylko symbolizować definicję pewnej idei czy może głównego wątku. Film nie będzie jedynie dziełem komputerowej animacji. W "Tetris" jest miejsce dla prawdziwych aktorów. Niestety, nie wiadomo na chwilę obecną niczego o odtwórcach głównych ról, ani o samym reżyserze. Twórcy twierdzą, że historia jaką kreują jest bardzo pomysłowa. Odpowiedzialni za ten projekt są w pełni przekonani, że uda się go doprowadzić do końca. Przede wszystkim dlatego, że "Tetris" to szalenie popularna marka. Jak każdy kasowy przebój kinowy, tak i "Tetris" doczeka się seriali, mnóstwa nowych gadżetów i zabawek, miasteczek tematycznych i czegokolwiek jeszcze...

Screen/plansza z gry Tetris (wczesna wersja). http://gaming.wikia.com/wiki/Tetris licencja: CC3.0 / Fot. gaming.wikiaOryginalny "Tetris" jest komputerową grą logiczną, która pochodzi ze Związku Radzieckiego. Powstała w czerwcu 1984 roku, za koncepcją rosyjskiego programisty Aleksieja Pażytnowa. Tak więc, to już 30 lat układania klocków, które spadają coraz szybciej, w miarę postępów w ich dopasowywaniu do siebie. Wymaga to nie tylko refleksu, ale i logicznego myślenia. Gra podbiła cały świat. Co ciekawe, przez lata toczyły się spory o prawa autorskie do "Tetrisa." Jak nietrudno domyśleć się, Aleksiej Pażytnow wobec reguł i zasad panujących w ówczesnym ZSRR, nie miał szans ochrony swojego pomysłu.

Threshold Entertainment odnosił sukcesy w ostatnich latach w dziedzinie w animacji przestrzennej. Filmy na podstawie komiksów Marvela, LEGO i inne duże projekty cyfrowe powstawały z ich udziałem. Tak więc, Lawrence Kasanoff zapowiada: "To, co zobaczycie w "Tetris" jest malusieńkim wierzchołkiem góry lodowej, która ma międzygalaktyczne znaczenie."

źródło: The Wall Street Journal

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.