Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7416 miejsce

"The Beatles" - koncert Sceny Musicalowej Siedem Kotów

21 sierpnia, w ramach tegorocznego ArtParku, odbył się koncert Sceny Musicalowej Siedem Kotów, którego motywem przewodnim były piosenki legendarnych Beatlesów.

Scena Musicalowa Siedem Kotów / Fot. Weronika TrzeciakO godz. 18 w parku im. E. Rydza-Śmigłego zgromadził się tłum, by posłuchać piosenek Beatlesów w wykonaniu Katarzyny Cygan, Kingi Kutrzuby i Arlety Wołos. Wokalistom towarzyszyli Jacek Korohoda (gitara) i Marek "Smok" Rajss (instrumenty perkusyjne). Gwiazdą wieczoru był Billy Neal z Australii (wokal, saksofon, gitara).

Podczas premierowego koncertu, zorganizowanego przez Dom Kultury Śródmieście, można było posłuchać 20 piosenek legendarnych Beatlesów. Projekt muzyczny miał być próbą zrozumienia fenomenu tej grupy, który trwa od lat 60. do dziś - poprzez prezentacje ich muzyki w różnych stylistykach.

Katarzyna Cygan / Fot. Weronika TrzeciakPubliczność przywitała Katarzyna Cygan. – Szanowni państwo, serdecznie witamy. Zdarza się czasem, myślę, że państwo często czują takie klimaty, że ludzie skrywają głęboko w sercu swoje tęsknoty. I jedną z nich mogą być powroty do lat 60. Do lat młodości naszych rodziców, kiedy świat był młody. Gdy kobiety nosiły koki, szerokie sukienki i szpilki. Ta moda wraca dzisiaj, na szczęście. Do czasów, które były mocne w nowe trendy i kierunki muzyczne. I do czasów, gdy świat był zafascynowany pewnym zjawiskiem. Tym zjawiskiem było czterech chłopaków z Liverpool, którzy stworzyli zespół The Beatles. Historia znana wszystkim, może nawet państwu bardziej niż młodym kolegom i koleżankom. Ale często do niej wracamy.

Jacek Korohoda / Fot. Weronika Trzeciak– Jeśli chodzi o Beatlesów to jest wielka fascynacja. W muzyce Beatlesów jest wszystko, jest rytm, jest melodia, jest historia, jest energia. Zespół jedyny w swoim rodzaju. Mam nadzieję, że uda nam się ten klimat dziś nieco odwzorować - przyznał Jacek Korohoda.

Marek – Z Beatlesami kojarzy mi się przede wszystkim dzieciństwo. Moi rodzice namiętnie słuchali Beatlesów i zarazili mnie tym - przyznał Marek "Smok" Rajss.

Kinga Kutrzuba / Fot. Weronika Trzeciak– Dla mnie Beatlesi... Oj, przyznam państwu szczerze, że kiedyś nie doceniałam ich piosenek. I nie wiedziałam, że one mogą być taką niesłychaną inspiracją muzyczną. Ale dzięki tobie Kasiu odnalazłam sens w tych piosenkach. I są dla mnie nie tylko inspiracją muzyczną, lecz także stylową. Te lata naprawdę miały w sobie coś i cieszę się, że one w jakiś sposób mogą wrócić do nas. I możemy państwu przybliżyć kawałek tych czasów Beatlesów - przyznała Kinga Kutrzuba.

– Może zabrzmi to trochę banalnie, ale Beatlesi mnie osobiście kojarzą się z dzieciństwem. Kojarzą się z moim tatą, który, jeszcze wtedy na kasetach, puszczał nam muzykę Bealesów. I prócz tej muzyki jest niesamowity przekaz, niesamowity wyraz artystyczny. I mam nadzieję, że tutaj właśnie nam się uda to państwu przekazać - przyznała Arleta Wołos.

Katarzyna Cygan, Kinga Kutrzuba i Arleta Wołos / Fot. Weronika TrzeciakKoncert rozpoczął się od piosenki "Drive me Car" w wykonaniu Katarzyny Cygan, Kingi Kutrzuby i Arlety Wołos. Po tym utworze usłyszeliśmy "Do You Want to Know a Secret" oraz "She Loves You" w wykonaniu Katarzyny Cygan, Kingi Kutrzuby i Arlety Wołos.

– Billy Neal, artysta australijski, wokalista, instrumentalista, kompozytor. W Polsce od kilku lat w grupie Jarka Śmietany. Dziś Jarka nie ma, już od roku. I przyjaciele zawsze zapraszają na wakacje Billa. I z nami gra i śpiewa – zapowiedziała artystę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.