Facebook Google+ Twitter

The Beatles sprzedani do serialu za... 250 tys. dolarów

W ostatnim wyemitowanym odcinku amerykańskiego „Mad Mena” widzowie mieli okazję usłyszeć „Tomorrow Never Knows” autorstwa The Beatles. Jest to wydarzenie bez precedensu, bowiem, jak do tej pory, ani jeden licencjonowany utwór Fab Four nie gościł w żadnym serialu.

John Lennon / Fot. Roy Kerwood cc 2.5W 8. odcinku najnowszego sezonu serialu „Mad Men” (jego emisja w USA miała miejsce 6 maja) pojawia się wątek muzyki legendarnego zespołu z Liverpoolu, zaś pod koniec, w scenie z głównym bohaterem, słyszymy „Tomorrow Never Knows” - 1. w historii licencjonowane wykorzystanie piosenki The Beatles w serialu telewizyjnym.

Za wykorzystanie utworu grupy twórcy serialu zapłacili 250 tys dolarów, co stanowi, w przybliżeniu, pięciokrotność kwoty, jaką zazwyczaj płaci się za wykorzystanie utworu muzycznego w tego typu programie. Właściciele praw autorskich do twórczości Beatlesów (Paul McCartney, Ringo Starr, Yoko Ono i Olivia Harrison) zaakceptowali tę kwotę po przedstawieniu sposobu, w jaki muzyka miałaby być wykorzystana w serialu.

„Tomorrow Never Knows” to kompozycja zamykająca 7. (wg brytyjskiego katalogu) album studyjny Bealtesów - „Revolver”. Jej autorstwo przypisuje się Johnowi Lennonowi, lecz podpisana została nazwiskami Lennon - McCartney.

Posłuchaj "Tomorrow Never Knows":Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pamiętam "oficjalne" wykorzystanie "Fool on the hill" w telewizyjnym teatrze sensacji w latach 70-tych ub. wieku...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Obserwator - Film został dodany do serwisu YouTube na zasadzie "Standardowej licencji YouTube", a ta pozwala na rozpowszechnianie treści.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
  • Obserwator
  • 10.05.2012 02:16

Ktoś zapłacił ćwierć miliona, a ty prezentujesz to za darmo? I co na to moderacja serwisu... wszystko jest OK?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.