Facebook Google+ Twitter

The Blitz Party w Warszawie w październiku

10 października w warszawskim klubie Znośna Lekkość Bytu (Lubelska 30/32) odbędzie się edycja specjalna The Blitz Party podczas której wystąpią grupy: NUN Electro oraz Modernmoon.

NUN Electro / Fot. materiały prasoweBędzie to edycja specjalna imprezy podsumowująca dotychczasowe The Blitz Party. Stąd też wybór zespołów: modermoon – który jako pierwszy i NUN electro – który jako ostatni występował na The Blitz Party. Tradycyjnie po koncertach dobrą zabawę zagwarantują dj James i dj Atmoon X. Będzie to muzyczna podróż od początków nurtu new romantic przez meandry muzyki lat '80 i '90. XX wieku po elektroniczne dźwięki dnia dzisiejszego.

Wstęp: 15 PLN - bilety do kupienia przed i podczas imprezy w kasie klubu.

Koncert klasyków polskiego electro popu NUN Electro oraz warszawskiego duetu Modernmoon.

Modernmoon to żeński duet, który tworzą Michalina Maria i Hilda Hertz. Syntetyczne elektroniczne brzmienie i głos jak z innego wymiaru. Posłuchaj, co dzieje się w nocy, na ulicach Metropolis, pod czujnym okiem lasera, w zimnym uścisku androida. Piosenki o miłości, śmierci, meduzach, benzynie i podróżach na księżyc.

Grupa ma na swym koncie między innymi wspólne występy z takimi gwiazdami mrocznego grania jak Clan Of Xymox i Psyche. Obecnie Modernmoon kończy pracę nad debiutanckim mini-albumem, który ma się ukazać jeszcze przed końcem 2015 roku.

https://www.facebook.com/modernmoonmodernmoon

NUN Electro to Magdalena Ka – wokal, Olaf Ka – produkcja muzyczna, syntezatory; mario_bong13 – keyboards, programowanie, grafika; Sosna – bas. Ich muzyka to miks melodyjnego electro popu, muzyki klubowej i eksperymentalnego psycho electro.

Zespół zadebiutował jako duet na składance wydanej przez BMG Poland w 2002 roku, obok takich artystów jak Novika, CKOD czy Ścianka. Rok później wokalistka Magdalena została zaproszona przez Andrzeja Smolika do współpracy przy jego drugim albumie, co zaowocowało utworem „Or”.

W czerwcu 2006 roku zespół pod skróconym szyldem NUN wydał nakładem szwedzkiej firmy Substream swój debiutancki album pt. "Sunlight”. W Polsce płyta ukazała się dzięki EMI Polska. Debiut odniósł znaczący sukces na globalnej scenie elektronicznej i klubowej.

W lipcu 2007 roku NUN Electro za pośrednictwem SP Records wydał kompilację pt. ”Elektropop.pl”, na której znalazły się remiksy autorstwa NUN Electro między innymi dla Reni Jusis i Play, jak i taneczne wersje utworów z debiutanckiego albumu zespołu. W tym czasie duet brał udział w wielu znaczących festiwalach, m.in.: Arvika Festival w Szwecji, Pluswelt Festival w Berlinie czy FreeForm w Warszawie. Jednocześnie supportował koncerty gwiazd: Camouflage, Apoptygma Berzerk, De Vision, Psyche, Mesh, Client i Diorama.

W latach 2009-2014 zespół wydał szereg singli i kompilacji na całym świecie, w tym sporo remiksów dla innych wykonawców, współpracował m.in. z Thomasem Goldem, Smolikiem, Psyche, Reni Jusis, Mrozem oraz legendą tanecznego electro Who Da Funk.

Rok 2015 to powrót NUN Electro na scenę w nowym czteroosobowym składzie, z premierowym materiałem na płytę i singlami "Thunder” oraz "Alchemia".

https://www.facebook.com/nunelectro
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.