Facebook Google+ Twitter

"The Cuckoo's Calling" Rowling – początek nowej serii kryminalnej

Pod pseudonimem Roberta Galbraitha J.K. Rowling wyda serię kryminalną. Pierwsza jej część ,"The Cukoo's Calling" stała się już bestsellerem. Bohaterem cyklu thilerów będzie Cormoran Strike, postać prywatnego detektywa, weterana afgańskiego.

J. K. Rowling i jej nowa ksiązka / Fot. Okładka książki The Cuckoo's Calling- nowa książka J. K. Rowling wydana pod pseudonimem Roberta Galbraitha może oznaczyć początek powstającej w szybkim tempie udanej serii kryminalnej. Pisarka zapowiedziała drugą część historii, w której głównym bohaterem jest Cormoran Strike, weteran afgański, który rozpoczął karierę prywatnego detektywa.

Nowa postać prywatnego detektywa jest już zestawiana z najbardziej znanymi zawodowcami po fachu, takimi jak Eddie Ginley, bohater stworzony przez Neville`a Smitha w filmie Stephena Frearsa, osiągający spektakularne sukcesy w sprawach przemytu heroiny i broni. Niektórzy też szukają podobieństwa do Jacksona Brodie`a, prywatnego detektywa, pochodzącego z Yorkshire, byłego żołnierza i policjanta.

Krytycy podkreślają misterność intrygi i pomysłowość zwrotów akcji. Pochwalne opinie zawierają porównania umiejętności pisarskich Galbraitha do takich talentów jak Charles Dickens i Penny Vincenzi. Wojciech Orliński w Wyborczej zestawia zaś z Chandlerowską prozą noir, a także z opowieściami w stylu Agathy Christie.

Gwałtowny sukces, jaki nastąpił 14 lipca 2013 r. wraz z ujawnieniem prawdziwej tożsamości rzekomego autora wydanej w kwietniu książki, Roberta Galbraitha, debiutanta, weterana wojskowego, zapowiada, że nowa seria spotka się z ogromnym zainteresowaniem. Fascynująca okazuje się też fikcyjna biografia, jaką powołała na potrzeby mistyfikacji Rowling.

Zarys biograficzny przedstawia się następująco. Robert Galbraith jest żonaty i ma dwóch synów. Po kilku latach z Królewskiej Żandarmerii Wojskowej został przydzielony do SIB (Special Investigation Branch). Opuścił wojsko w 2003 r. i pracuje od tamtego czasu w branży bezpieczeństwa cywilnego. Sam autor jest więc już ciekawą kreacją J. K. Rowling.

Takim bezpośrednim doświadczeniem uzasadnia Rowling pomysł na bohatera Cormoran Strike, który ma za sobą wojenną przeszłość.

The Cuckoo's Calling opowiada o badaniu podejrzanego samobójstwa sławnej modelki o wdzięcznym imieniu Lula Landry, która wyskakuje ze swojego penthouse'u w ekskluzywnej dzielnicy. Akcja rozgrywa się w Londynie między styczniem a majem 2010. Zlecenie wyjaśnienia śmierci supemodelki otrzymuje zdegenerowany prywatny detektyw, Cormoran Strike.

Nowa książka J. K. Rowling osiągnęła szczyt popularności. Ze względu na to wydawca zdecydował się na dodruk, tym razem z wyjaśnieniem, że Robert Galbraith jest w rzeczywistości Rowling. Druga część przygód sympatycznego detektywa zapowiadana jest przez autorkę na lato 2014 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.