Facebook Google+ Twitter

"The Doors - historia niedopowiedziana" na ekranach kin w sierpniu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-13 09:46

Choć 3 lipca minęła 39 rocznica śmierci Jima Morrisona, dla wielu Jim wciąż jest ikoną i legendą rocka, która nigdy nie umrze. Już wkrótce będzie można obejrzeć film w reż. Toma DiCillo pt."The Doors - historia niedopowiedziana". Ekskluzywna premiera filmu odbędzie się na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Do polskich kin film wejdzie 13 sierpnia,

 / Fot. mat.dystrybutoraFilm, który wziął swój tytuł (When You’re Strange) z nawiązującego do stylistyki kabaretu przeboju The Doors, „People Are Strange”, jest chronologicznym zapisem narodzin kolejnych z sześciu przełomowych albumów studyjnych, nagranych w ciągu zaledwie pięciu lat oraz elektryzujących występów na żywo. Unikatowy materiał utrzymany w nurcie cinéma vérité przybliża realia ich twórczej współpracy oraz życia prywatnego.

„Muzyka The Doors to rockowy odpowiednik filmu. Jest w niej wielki dramatyzm, seks, poezja i tajemnica. Ich muzyka przemawia do każdego, kto kiedykolwiek do głębi poczuł, że jest samotny i nie przystaje do innych, innymi słowy do każdego z nas”, mówi autor filmu, Tom DiCillo.


Jim Morrison stał się kluczem do mistycznej siły The Doors. Jego charyzmatyczna osobowość, wokalisty i poety, przykuwała uwagę niczym szaman, wykorzystujący hipnotyczną moc.

Poezja Morrisona, niezmordowanie walcząca z cenzurą i przyjętymi konwencjami, zgłębiała kwestie fundamentalne, jak seks, przemoc, wolność i duchowość.

 / Fot. mat. dystrybutoraZa życia Morrisona oraz po jego śmierci wydano kilka zbiorów jego poezji. Do najbardziej znanych należą: The Lords, and the New Creatures, The American Night i Wilderness.

"W rzeczywistości prawdziwa poezja niczego nie opowiada; odhacza tylko możliwości, otwiera tylko wszystkie drzwi. Każdy może przejść przez te, które mu odpowiadają. I właśnie dlatego wiersze tak bardzo do mnie przemawiają, ponieważ są na wieczność. Jak długo istnieje ludzkość, tak długo przechowywane są w pamięci słowa, ich zestawienia. Nic poza wierszami
i piosenkami nie przetrwa zagłady. Nikt nie jest w stanie spamiętać całej powieści. Nikt nie potrafi opisać filmu, rzeźby czy obrazu, jednak dopóki żyją ludzie dopóty istnieć mogą piosenki i wiersze. Jeżeli moja poezja zmierza ku jakiemuś celowi, to ku temu aby uwolnić ludzi od przymusów, wewnątrz których widzą i czują..." James Douglas Morrison

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kenny
  • kenny
  • 13.10.2010 18:02

musze zobaczyc ten film, martwei sie ze ciezko go bedzie znalezc w kinach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.