Facebook Google+ Twitter

"The Economist" krytyczny wobec ustaleń UE. Czy to koniec euro?

Brytyjski tygodnik po raz kolejny krytykuje decyzje Unii ws. ratowania eurostrefy, zauważając, że europejska waluta może nie przetrwać kryzysu. "Nowe rozwiązania, które zostały opracowane na spotkaniach nie zdołają ochronić strefy euro" - podaje "The Economist"

Sonda

Czy strefa euro upadnie w ciągu roku?

 / Fot. Spacepleb, CC BY 2.0 / WikipediaRedaktorzy tygodnika "The Economist", będąc sceptycznymi wobec wyników spotkania liderów UE, które odbyło się na początku bieżącego miesiąca (7-9 grudnia - przyp. red.), zauważają, że szczyt nie przyniósł oczekiwanych efektów - informuje TVN24.pl

"Były nadzieje, choć nikłe, że europejscy przywódcy zdołają w kilka dni przekonać inwestorów, że obligacje krajów strefy euro są bezpiecznymi instrumentami, a nie toksycznym zadłużeniem" - podaje tygodnik. Eksperci zauważają także, jak niskie są obecnie notowania euro wobec amerykańskiego dolara, wieszcząc europejskiej walucie koniec w ciągu najbliższego roku.

Negatywne nastroje stara się ostudzić czeski minister Karel Schwarzenberg. Polemizując z Angelą Merkel, w wywiadzie dla niemieckiej gazety "Rheinische Post", stwierdził, że nawet, jeśli dojdzie do ciężkiego kryzysu i nie da utrzymać się euro, to Unia Europejska nie upadnie - podaje Newsweek.pl.

Minister zaapelował do kanclerz Niemiec "euro nie było celem nadrzędnym, więc nie powinniśmy teraz czynić z niego fetysza, od którego rzekomo wszystko zależy".

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Euro jest niesamowitym przykładem namacalnej wartości szczytnego ideału.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karol Brzęczyszczykiewicz
  • Karol Brzęczyszczykiewicz
  • 18.12.2011 08:41

Życzę aby ten stwor się nareszcie rozpadł i go pogrzebano.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Twierdzę to samo, co Karel Schwarzenberg. Jednak obawiam się, że kolosalne zamieszanie z Euro i jego upadek niczego nie nauczy zadufanych unijnych biurokratów, polityków i całych społeczeństw. I będziemy mieć równię pochyłą. Mocnym uderzeniem mogłoby być wyjście z UE jednej z silniejszych gospodarek: np.: Anglii, czy Szwecji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.