Facebook Google+ Twitter

The Email Game - grasz nawet wtedy, gdy czytasz maile

Gamifikacja jest już wszędzie. Dzięki temu nawet odpowiadanie na firmowe maile robi się zabawne. Jednym z takich uprzyjemniaczy jest The Email Game, na który dziś wpadłem, dzięki tweetowi Pawła Tkaczyka.

 / Fot. The Email GameOd razu zastrzegam, nie wiem jak rozwiązane są sprawy prywatności, poufności, ochrony danych, itp. Gra żąda bowiem dostępu do naszej skrzynki. Na razie nie interesowałem się tym, bo dla szybkiego testu założyłem po prostu nowe konto pocztowe na Gmailu. Zabawa jest jednak niezła, aż korci, by wypróbować to na służbowej skrzynce (7 GB to już za mało). Pewnie więc wkrótce czeka mnie uważniejsza lektura. Na razie jednak tylko fun.

Na czym zabawa polega? Zbieram punkty za - najogólniej mówiąc - szybkie uporanie się z e-mailami. Im szybciej wyczyszczę Inbox, im mniej czasu poświęcę każdej wiadomości, tym większy mój punktowy dorobek. Czas, jaki dostajemy na jeden mail zależy ponoć od jego objętości. Powitalne wiadomości od Google nie były długie, więc musiałem się uwijać. Kto ma trudności z podjęciem decyzji (przeczytać, odpowiedzieć zaraz, czy potem...) powinien tego spróbować. Pomaga!

Poza tradycyjnymi ruchami (czytam, wyrzucam, odpowiadam, archiwizuję) są też ciekawsze opcje. Można np. ustawić "bumerang" - po zadanym czasie wiadomość, nieczytana, wróci do skrzynki odbiorczej.

Rzecz w pierwszym rzędzie spodoba się pewnie fanom technik i procedur GTD (getting things done), wyrabia też dobre nawyki u tych, którzy lubią zwracać uwagę na wszystko, co pomaga im "zarządzać sobą w czasie". Czy The Email Game służy jakości pracy z korespondencją? Hmm... Na pewno wzmaga jej efektywność : )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja poproszę o feedback po testach bezpieczeństwa na służbowej, bo GTD i zarządzanie czasem mnie kręcą ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna wprawka dla kongijskich polityków nim zaczną "dystrybuować" problemy z papierem, kluczami i drogami ewakuacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.