Facebook Google+ Twitter

"The Final Frontier" - nowa płyta zespołu Iron Maiden

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-08-23 14:01

Czy na pewno będzie to "ostatnia granica" w dziejach fenomenalnej twórczości zespołu?

okładka / Fot. Klaudia BochraFani heavymetalowego zespołu z Anglii, po 4-letniej przerwie, doczekali się nowego krążka. Wielu spodziewało się powielenia tradycyjnego brzmienia. Jednak artystom udało się zaskoczyć odbiorców nowym wydźwiękiem płyty.

Na album składa się 10 utworów, których koncepcja znacząco różni się od standardowych nagrań typu: "Fear of the dark" i "2 Minutes to midnight". Kolejnym aspektem wyróżniającym "The Final Frontier" jest czas płyty: 76 minut. Na poprzednich płytach długość utworów zwykle nie przekraczała 4 minut.

Po wnikliwym przesłuchaniu albumu nie dostrzega się niczego co by się wyróżniało spośród całej kompozycji. Fanatyczni odbiorcy z pewnością znajdą masę analogii do poprzednich utworów z wcześniejszych płyt. Mimo wszystko "The Final Frontier" wyróżnia oryginalność twórczości udowadniającej nieprzemijalność świetności oraz popularności zespołu. Już sam wstęp do pierwszego utworu "Satellite 15... The Final Frontier" zaciekawia zwiastując coś nowego. W jednym z kolejnych utworów "The Alchemist" dostrzega się charakterystyczną "gonitwę" - gitarowy riff wyróżniający twórczość Iron Maiden spośród innych heavymetalowych zespołów. Płytę warto przesłuchać ze względu na utwory takie jak "The Man Who Would Be King" czy "When the Wild Wind Blows". Oba utwory składają się z długich wstępów konstrukcją przypominającymi ballady. Jednak rozwijają się w energetyczne, rytmiczne brzmienie charakterystyczne dla zespołu.

Sześcioosobowej grupie muzyków po raz kolejny udało się zaspokoić muzyczny głód swoich zatwardziałych odbiorców na całym świecie. Płyta na pewno zajmie jedno z czołowych miejsc w mojej skromnej kolekcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

po ostatnim koncercie na bemowie nie sądzę aby była to ostatnia płyta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem płyta jest właśnie bardzo w stylu Iron Maiden. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żelazna dziewica i ostatnia granica? Na pewno nie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.