Facebook Google+ Twitter

THE FRIENDSTONES QUARTET | FESTIWAL MŁODEGO JAZZU

Zespół wykonuje własne kompozycje, a dopełnieniem programu są również autorskie aranżacje popularnych utworów, nie tylko jazzowych. Swoją muzykę opisują jako: fuzję jazzu i muzyki improwizowanej z inspiracjami poza-jazzowymi.

 / Fot. the friendstones quartetTHE FRIENDSTONES QUARTET | FESTIWAL MŁODEGO JAZZU
5 marca, godz. 20:00, Scena na Piętrze, 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu)

Pierwsza edycja Festiwalu Młodego Jazzu, organizowanego przez Estradę Poznańską, Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu i Stowarzyszenie Jazz Poznań, odbyła się w czerwcu 2015 roku. Kontynuacją tego wydarzenia są cykliczne koncerty. Przed nami kolejne wyjątkowe kreacje twórcze młodych poznańskich artystów czerpiących inspirację z muzyki jazzowej i gatunków pokrewnych. Tym razem w Scenie na Piętrze wystąpi The FriendsTones Quartet.

The FriendsTones Quartet to zespół założony przez czwórkę studentów poznańskiej Akademii Muzycznej. Podobny tok myślenia i przeżywania muzyki zainspirował młodych artystów do założenia własnej formacji. Quartet czerpie inspiracje zarówno z jazzowej tradycji, jak i z jazzu nowoczesnego. Zespół wykonuje własne kompozycje, a dopełnieniem programu są również autorskie aranżacje popularnych utworów, nie tylko jazzowych. Swoją muzykę opisują jako: fuzję jazzu i muzyki improwizowanej z inspiracjami poza-jazzowymi.

Skład zespołu:
Kacper Krupa – saksofon tenorowy
Filip Chojnacki – fortepian
Szymon Wieczorkiewicz – kontrabas
Dawid Wirmański – perkusja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.