Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27008 miejsce

The Iceman - Człowiek z lodu

- Zabiłem więcej niż 200 osób. Zbyt wielu - wyznaje Kuklinski. Prasa nadała mu przydomek "Iceman" - Człowiek z lodu. Richard miał zadatki na seryjnego mordercę. Stał się wirtuozem w swoim fachu.

Zdjęcie Richarda Kulińskiego, z policyjnych akt / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/ac/Richardkuklinski2.JPGZbrodnicze życie Richarda Kuklinskiego przekroczyło wyobraźnię wszystkich - sędziów, policjantów, amerykańskich żurnalistów. W ciągu 38 lat "swojej działalności" zabił ponad 200 osób. Pierwszy raz, gdy miał 13 lat.

- Pewnie zabiłem więcej niż 200 osób. Sto osób zabiłem jako młody mężczyzna. Zbyt wielu. Był czas, kiedy zabijałem z byle powodu, wystarczyło złe spojrzenie - przyznaje.

Kuklinski, mający polskie korzenie, przyszedł na świat w Jersy City w 1935 roku. Nigdy nie doświadczył prawdziwego dzieciństwa. Jego ojciec był sadystą. - Był paskudnym sukinsynem i takim pozostał. Choć Richard nienawidził swojego ojca, ten odcisnął na nim piętno. Kuklinski odziedziczył po nim jedyną rzecz, jaką ten mógł mu dać - zamiłowanie do przemocy.

Jego pierwszą ofiarą był Charly Lane, lider szkolnego gangu, który znęcał się nad Kuklińskim. W odwecie "Iceman" pozbawił go życia. Później zabił jeszcze 50 przypadkowych osób. Dla niego zabijanie nie było trudne. Większość z nas oszalałaby mając do czynienia z rzeczami, które dla Kuklinskiego były codziennością. Richard z powodu uwarunkowań genetycznych nie odczuwał strachu ani obaw. To niezwykle rzadkie doświadczenie. Można powiedzieć, że posiadał predyspozycje do tego, aby być mordercą. - Nic nie czułem wtedy, gdy kogoś biłem albo zabijałem. Właśnie wtedy pomyślałem, że muszę być szalony. Przecież powinienem był coś czuć - mówi Kuklinski.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wojtek Mazowiecki
  • Wojtek Mazowiecki
  • 17.09.2010 15:11

cholera mój sąsiad nazywa się Ryszard Kukliński

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden, ale bardzo ważny wniosek tu się nasuwa: jak ważna jest rodzina, a przede wszystkim WYCHOWANIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo dobry tekst ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.