Facebook Google+ Twitter

"The Independent": Polska czarną dziurą, pomóżmy jej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-28 08:38

Brytyjska gazeta "The Independent" pisze, ż sytuacja gospodarcza Polski, Węgier, Łotwy i Estonii, które jeszcze niedawno były gwiazdami na ekonomicznym firmamencie Europy, przypomina teraz bardziej czarną dziurę.

Zdaniem dziennika 35 miliardów euro obiecanych przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Bank Światowy może nie wystarczyć, żeby powstrzymać gwałtowny upadek, i pomoc silniejszych sąsiadów z Unii Europejskiej może okazać się konieczna. Poważnym błędem byłoby odmówić tej pomocy - pisze "Independent".

Po pierwsze, zachodnioeuropejski system bankowy jest tak powiązany z bankami Europy Wschodniej, że może się zachwiać, jeśli one zbankrutują. Po drugie, upadek gospodarczy wepchnie wschodnioeuropejskie kraje z powrotem w objęcia Rosji. Stracone zostaną wszystkie geopolityczne korzyści Europy osiągnięte po obaleniu "żelaznej kurtyny". Wszystkie kraje kontynentu są już ze sobą tak gospodarczo powiązane, że kiedy europejski sąsiad potrzebuje pomocy, to trzeba jej udzielić - pisze brytyjski "Independent".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.