Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21887 miejsce

The Jashmine Stone. Wystawa fotografii Kamy Trojak w Dublinie

Od 22 sierpnia do 19 września br. w Domu Polskim w Dublinie (przy 20 Fitzwilliam Place) odbywa się wystawa fotografii Kamy Trojak, zatytułowana The Jashmine Stone.

Grupa poetycko-muzyczna HOPS / Fot. fotopasja.infoOrganizatorami przedsięwzięcia są dwa stowarzyszenia polonijne: Polish American Youth i Polski Ośrodek Społeczno Kulturalny w Dublinie. Wystawa została objęta honorowym patronatem Ambasady RP w Dublinie oraz burmistrza Miasta Malborka.

Wernisaż The Jashmine Stone odbył się 22 sierpnia i cieszył się ogromnym zainteresowaniem społeczności polonijnej. Dał okazję do naturalnego kontaktu ze sztuką, ale i do spotkania wielu osób, reprezentujących świat polskiego biznesu i kultury, także przedstawicieli stowarzyszeń, organizacji i mediów funkcjonujących w stolicy Irlandii. Gościem specjalnym wieczoru był Grzegorz Jagielski
nowy konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie, dla którego wernisaż był swoistym powitaniem rodaków za granicą.

Nagrodzone dzieci wraz z Kama Trojak, Konsulem RP w Dublinie Grzegorzem Jagielskim i Slawomirem Norberczakiem z POSKu / Fot. fotopasja.infoOrganizatorzy zadbali o szczegóły programu: prace Kamy Trojak, ukazujące w dużej mierze poniemiecką architekturę Malborka (rodzinnego miasta autorki), a także fotografie przyrody i portrety, zostały wyeksponowane na ścianach większości pomieszczeń Domu Polskiego oraz w części jego ogrodu. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznania się z historią, zabytkami i ciekawostkami dotyczącymi Malborka, dzięki licznym folderom i gadżetom promocyjnym, ufundowanym przez władze miasta. Zwiedzającym towarzyszyły miłe dla ucha dźwięki grupy poetycko-muzycznej Hops oraz rodzime smakołyki, przygotowane przez polską cukiernię w Dublinie Party Cake.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.