Facebook Google+ Twitter

The Last King Of Scotland

Podczas gdy film podejmuje ciężki temat, wykorzystana w nim muzyka jawi się jako niezwykle przyjemna afrykańska podróż z rytmami, które w sposób wyjątkowy opisują ukazaną w filmie historię rządów Idi Amina w Ugandzie.

Okładka PłytyWielu muzyków połączyło siły przy tworzeniu tej płyty.
Album otwiera kawałek "Toko" z wspaniałym lekko bluesowym, zachrypniętym głosem Momo Wandela. Wielbiciele rytmów afrykańskich będą usatysfakcjonowani. Jazzowi maniacy odnajdą w tym soundtracku rytmy, które z pewnością przyczynią się do głębszego zainteresowania twórczością afrykańskich mistrzów jazzowych.

Zachwycają rytmy żywe i piękne jak w utworach "Nakawunde" czy "Afro Disco Beat", które z kolei oddzielone są twardym i przerażającym kawałkiem "Idi's Story", którego nie należy interpretować jako próby wytłumaczenia czynów dyktatora.

Mimo pozytywnych wibracji przekazywanych w kolejnych utworach, co jakiś czas pojawia się nieprzyjazne brzmienie instrumentów klasycznych, przesycone dynamizmem rytmów elektronicznych. To jakby przypomnienie o tym co wydarzyło się w Ugandzie za rządów Idi Amina.

Ukoronowaniem całego dzieła jest z pewnością utwór "Voice Of The Forgotten", koło którego nie da się przejść obojętnie. Wspaniałym zaskoczeniem natomiast jest cover piosenki "Me and Bobby Mcgee" w wykonaniu Angeli Kalule.

Podsumowując, cały album z pewnością zasługuje na zauważenie. Muzyczna interpretacja historii przedstawionej w filmie jest wyśmienicie dopracowana. Soundtrack tworzy jakby własną historię całej opowieści. Niesamowicie prawdziwą. Nie ma tu miejsca na przekolorowania. Wszystko jest tak jak być powinno, a słuchacze mają pole do popisu w interpretacji kolejnych utworów.

To bardzo ważne w tworzeniu współczesnej muzyki filmowej, aby podążać nowymi ścieżkami. Muzyka z filmu "Ostatni Król Szkocji" jest wyjątkowym albumem, który ma szansę nie tylko odnieść sukces na rynku muzycznym, ale też wskazać nowy kierunek w tworzeniu ścieżek dźwiękowych. Polecam serdecznie.

Spis utworów:

1. Toko 2. Nakawunde

3. Idi's Story

4. Afro Disco Beat

5. Save Me

6. Ambush

7. Me and Bobby Mcgee

8. Kasongo

9. Fever

10. The Bonnie Banks o' Loch Lomond

11. Bukom Mashie 12. Press Conference

13. Love Is You

14. Getting The Evil Of Nicolas

15. On The Runway

16. Down Over Lake Victoria

17. Acholi Pot Song

18. Voice Of The Forgotten

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.