Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11987 miejsce

"The Lennon Report" - zapowiedź filmu o zamachu na Beatlesa

"The Lennon Report" to zapowiedź filmu, którego walorem ma być rys naturalnego oglądu zdarzeń. Niemniej produkcja wzbudza pewne kontrowersje i zarzuty o skrajnie komercyjny charakter przedsięwzięcia.

John Lennon Statue (brąz), Havana, Kuba. http://www.atlasobscura.com/places/john-lennon-statue licencja: CC3.0 / Fot. Dark ZorphTwórcy "The Lennon Report" bronią się przed zarzutami, iżby film którego tematem jest zamach na piosenkarza był jedynie okazją do zbicia kasy przy okazji 35. rocznicy śmierci słynnego Beatlesa. Producenci filmu Gabriel i Rafael Francisco mówią o swoim projekcie: "Ludzie powinni przyjść i obejrzeć film na własne oczy. Nie próbujemy tylko na tym zarobić czy cokolwiek." Twierdzą, że chcą przedstawić swój punkt widzenia na okoliczności i następstwa po zamachu na Johna Lennona. Jak wiadomo, feralnego 8 grudnia 1980r., ok. godz. 22.50, w Nowym Jorku, Mark Chapman oddał pięć strzałów do Lennona. Tragedia rozegrała się w bramie domu muzyka. Przybyli na miejsce policjanci starali się ratować rannego. Rannego Lennona przewieziono radiowozem do szpitala. Niestety, o godz. 23.07 lekarz stwierdził zgon.

Miejsce zamachu. Dom Johna Lennona (The Dakota) przy 1 West 72nd Street (wejście). By David Shankbone (David Shankbone) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC-BY-SA-2.5-2.0-1.0 (http:/ / Fot. David SnankboneScena w której policjanci niosą pomoc rannemu Beatlesowi jest dla autorów filmu epizodem stanowiącym punkt wyjścia dla podjętego tematu. Podobnie rozwijaną narracją posłużyli się twórcy zeszłorocznego obrazu pt. "Parkland", gdzie opowieść o zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego skupia się na wysiłkach służb ratowniczych na miejscu wypadku i w tytułowym szpitalu w Dallas. Zaś "The Lennon Report" ogniskuje się ostatecznie w nowojorskim Roosevelt Hospital, gdzie Lennon zmarł. Rolę policjanta z motocyklowego patrolu, który pojawia się na miejscu zamachu i bierze udział w akcji ratunkowej, powierzono Kevinowi Dillonowi. Amerykański aktor znany jest z wielu znakomitych kreacji, m.in.: "Pluton", "The Doors", "Kolonia karna", "24 godziny", czy "Posejdon".

Kevin Dillon, aktor amerykański. By watchwithkristin (Kevin Dillon Uploaded by mangostar) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons licencja: CC3.0 / Fot. mangostar/watchwithkristinScenariusz napisał Jeremy Profe, wraz z reżyserem Walterem Vincentem, który zadebiutuje za kamerą. Filmowa opowieść ma za zadanie przedstawić historię zwykłych ludzi, którzy odnajdują się w tragicznych okolicznościach. Ukazani zostaną lekarze i pacjenci nowojorskiego Roosevelt Hospital. Wśród nich jest producent telewizyjny Alan Weiss, który był tam leczony w owych dniach jako poszkodowany w wypadku motocyklowym. Amerykanin przedstawił światu historię zamachu na Johna Lennona, co przyniosło nagrodę Emmy.

Mark Chapman, Amerykanin, który zabił Johna Lennona, był jego fanem. Naśladował swojego idola tak dalece, że nawet ożenił się z Japonką, która uosabiała dla niego żonę Lennona Yoko Ono. W dniu zamachu Chapman uścisnął dłoń Lennonowi i poprosił o autograf. Później zamachowiec oczekiwał na Beatlesa w pobliżu The Dakota, jego domu. Około godz. 22.50, w dniu 8 grudnia 1980r., Mark Chapman zastrzelił Johna Lennona; cztery z pięciu oddanych strzałów trafiły piosenkarza. Oskarżono go o zabójstwo drugiego stopnia i uznano za winnego. Odbywa karę dożywotniego pozbawienia wolności. Aktualnie przebywa w Attica State Prison, w więzieniu stanu Nowy Jork. Chapman w sierpniu 2014r. występował po raz ósmy z prośbą o warunkowe zwolnienie. Jego wniosek został odrzucony.

"The Lennon Report" jest obecnie na etapie preprodukcji. Premierę filmu zapowiedziano na przyszły rok.


źródło: NME

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.