Facebook Google+ Twitter

"The Merchants of Bollywood" w Polsce

Już niedługo, za niecałe trzy miesiące, jedno z największych widowisk Bollywood pojawi się w Polsce.

 / Fot. www.makroconcert.plPo wielkim show "Bharati" pojawi się w Polsce kolejne wielkie widowisko. "The Merchants of Bollywood", bo o nim mowa, to przedstawienie godne uwagi. Na scenie pojawi się kilkudziesięciu tancerzy, aktorów i wokalistów. Ubrani w swoje bajecznie kolorowe stroje zaprezentują nam show ukazujące bogactwo kulturowe Indii. Przy dźwiękach muzyki granej na żywo na tradycyjnych ludowych instrumentach wraz z multimedialnymi projekcjami zabiorą nas w świat największej metropolii filmowej, jaką jest Bombaj.

W spektaklu "The Merchantsof Bollywood", tak jak w filmach bollywoodzkich, odnajdziemy eksplozję emocji takich jak humor, namiętność, dramat, zazdrość, nienawiść czy przyjaźń. Wszystkie uczucia są wyrażane poprzez taniec, przeważnie zbiorowy, łączący tradycyjny indyjski taniec ze współczesnym europejskim.

Całe przedstawienie ma jeszcze jedną pozytywną cechę: autentyczność. Jest oparte na prawdziwej historii dynastii Merchantów, rodziny bollywoodzkich choreografów, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za podtrzymywanie antycznej tradycji tańca Kanthak nazywanego tańcem bogów. Niestety jest ona zagrożona - Shantial Merchant jest ostatnim w linii guru. Jedyna nadzieja we wnuczce mistrza Ayeshy, która wbrew woli dziadka wyjechała do Bollywood, aby tam robić karierę. Pewnego dnia Ayesha postanawia pogodzić się z Shantialem - wraca w rodzinne strony i odnajduje miłość z dzieciństwa, Udaya. Uczucie ponownie rozkwita.

Widowisko odbędzie się :
12-09-2009 Wrocław, Hala Stulecia
12-10-2009 Poznań, Hala Arena
12-12-2009 Bydgoszcz, Hala Łuczniczka
12-14-2009 Gdynia, Hala Sportowo –Widowiskowa Gdynia
12-15-2009 Warszawa, Sala Kongresowa
12-16-2009 Warszawa, Sala Kongresowa
12-17-2009 Zabrze, DMiT

Więcej informacji na temat przedstawienia na stronie http://makroconcert.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.