Facebook Google+ Twitter

The Musical Box performs Genesis - jedyny koncert w Polsce

Formacja The Musical Box pojawi się w Polsce po raz pierwszy prezentując materiał z trasy A Trick of The Tail. W repertuarze oraz scenografii, w jakiej oryginalnej formacji Genesis nie przyjdzie nam już nigdy zobaczyć.

Plakat promujący / Fot. Fot. Armando GalloGenesis. Początek lat 70. Koncerty, które stały się legendą. Tony Banks, Phil Collins, Peter Gabriel, Steve Hackett oraz Mike Rutherford na nowo zdefiniowali pojęcie koncertu rockowego. Były to widowiska, których samo wspomnienie wciąż elektryzuje fanów. Ich występy z tamtego okresu bardziej przypominały magiczne spektakle niż standardowe rockowe koncerty. Niezwykłego wyzwania, jakim była rekonstrukcja tych wydarzeń, z pomocą samych muzyków zespołu Genesis podjęła się formacja The Musical Box. Każdy ruch, mimo że zaplanowany jest niezwykle naturalny. Każdy gest, każdy dźwięk sprawia, iż mamy wrażenie, że na scenie, przed naszymi oczami śpiewa młody Peter Gabriel.

Nie musimy zamykać oczu aby przenieść się 30 lat wstecz na jeden z tych niesamowitych koncertów, nie musimy używać naszej wyobraźni, to wszystko dzieje się przed naszymi oczami. To wszystko dzieje się tu i teraz! Już 29 października w katowickim Spodku wystąpi The Musical Box, jedyna formacja na świecie, która uzyskała oficjalną rekomendację zespołu Genesis. Grupa pojawi się w Polsce w ramach międzynarodowej trasy A Trick of The Tail obejmującej 42 kraje gdzie odbędą się 74 koncerty! Muzycy The Musical Box prezentują niezwykle drobiazgowo zrekonstruowane koncerty Genesis lat 70., które nigdy nie zostały profesjonalnie zarejestrowane, tak więc październikowy koncert to jedyna okazja aby zobaczyć legendarny show Genesis.

Formacja The Musical Box powstała w 1991 roku w Kanadzie z okazji 20. rocznicy wydania albumu Selling England by the Pound. Początkowo zespół składał się z 7 muzyków, jednak dwa lata później, gdy do grupy dołączył nowy wokalista Denis Gagné, zespół pomniejszył skład do 5 muzyków, dzięki czemu również pod tym względem odzwierciedlał Genesis lat 70. Grupa skupiła się głównie na latach 70., kiedy głównym wokalistą był fenomenalny Peter Gabriel. Charakterystyczne oświetlenie, kostiumy, niezwykła scenografia i choreografia to elementy, które sprawiły, że każdy koncert The Musical Box jest niezwykłym wydarzeniem.

Zespół spotkał się również z niezwykłym uznaniem ze strony Petera Gabriela oraz wszystkich członków zespołu Genesis, którzy nie tylko uzyskali ich oficjalne "błogosławieństwo", ale także pomogli muzykom przekazując oryginalne slajdy używane podczas koncertów, instrumenty, maski, kostiumy, projekty oświetlenia, a nawet udostępnili wieloślady swoich nagrań, tak aby muzycy mogli jak najlepiej odtworzyć ich brzmienie na scenie. Od tego momentu The Musical Box z dnia na dzień zyskiwał coraz większą popularność, grając dla wypełnionych po brzegi sal w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Europie oraz Ameryce Południowej. Za każdym razem najpierw wprawiając widownię w niesamowite zdumienie, a następnie wręcz euforyczny zachwyt. Recenzenci nie piszą o tych koncertach, jak o występach The Musical Box, ale o koncertach grupy Genesis lat 70.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.