Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12046 miejsce

"The Orange" - największy pomarańczowy diament na aukcji Christie

Dom aukcyjny Christie spodziewa się rekordowej ceny za największy na świecie diament pomarańczowego koloru. Licytacja "Magnificent Jewels" odbędzie się w listopadzie w Genewie.

"To największy pomarańczowy diament tego rodzaju na świecie. Wcześniej, największy kamień podobnej barwy był nawet nie sześciokaratowy, a w tym przypadku jest to blisko 15 karatów (14,82 karata - przyp. autora)." - wyjaśniał Rahul Kadakia (szef działu biżuterii domu aukcyjnego Christie), podczas ekspozycji klejnotu w Nowym Jorku.

Największy na świecie diament pomarańczowego koloru nazwano mianem jego barwy. "The Orange", czyli "Pomarańczowy" szacowany jest na 17-20 mln dolarów. Cena za jeden karat, to ok. 1,3-1,5 mln dolarów.

Kolorowy diament zawsze budzi ciekawość i pożądanie potencjalnych nabywców. Najpiękniejsze z pomarańczowych odznaczają się barwą tak przenikliwie nieskazitelnego oranżu, że nazywane są "Fire diamonds" (Płonące diamenty, Ogniste diamenty).

"To kolor żywo pomarańczowy - żywość daje najmocniejsze nasycenie koloru diamentu. Jeżeli oglądasz kamień z bliska, to zauważasz, że jest niemal jak skórka pomarańczy." - opowiada Rahul Kadakia.

Inne atrakcje godne uwagi wybierających się na zakupy do Genewy, to kolumbijskie szmaragdy boliwijskiego "cynowego magnata", Samuela Patino, znanego też jako "Andyjski Rockefeller". Na aukcji zaprezentowanych zostanie ponad 280 różnych kosztowności. To już 12 listopada.

Całkowita sprzedaż klejnotów może przynieść dochód około 100 mln dolarów.źródła: YouTube

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.