Facebook Google+ Twitter

The Pirate Bay działa i ma się dobrze. Serwis wrócił do sieci

The Pirate Bay znowu jest dostępne w sieci. Po zawirowaniach związanych z akcją szwedzkiej policji serwis znowu działa.

 / Fot. zrzut ekranuSerwis The Pirate Bay zniknął z sieci 9 grudnia. Szwedzka policja dokonała konfiskaty serwerów w ramach operacji związanej z ochroną własności intelektualnej. Oprócz głównego serwisu, przestały działać też strony Bayimg.com, Pastebay.net i Suprbay.org.

W krótkim czasie na stronie thepiratebay.se umieszczono licznik wskazujący liczbę dni od zamknięcia serwisu. Adres IP strony wskazywał serwer w stolicy Mołdawii. W ostatnich dniach ponownie przywrócono pełną możliwość korzystania z TPB.

Po zamknięciu Zatoki Piratów powstał projekt OpenBay. W jego ramach każdy może zostać właścicielem własnej wersji serwisu The Pirate Bay. Na stronie dostępne jest potrzebne oprogramowanie i instrukcja stworzenia kopii znanej witryny.

Czytaj także: Aktualizacja do Windows 10 nie będzie dostępna dla wszystkich. Przeglądarka Spartan zadziała tylko w tym systemie


The Pirate Bay powstał 11 lat temu i od początku napotkał na problemy prawne. W 2006 r. policja zajęła serwery serwisu. Był on niedostępny w sieci przez 4 dni. Działania organów ścigania doprowadziły wówczas do protestów w Sztokholmie i Göteborgu. W 2009 r. twórcy The Pirate Bay usłyszeli wyrok roku pozbawienia wolności i kary grzywny za współudział w udostępnianiu prawnie chronionej własności intelektualnej. Kolejne sprawy przeciwko serwisowi toczyły się również w Niemczech

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.