Facebook Google+ Twitter

The Prodigy na Heineken Opener 2009 w Gdyni

Kolejne gwiazdy potwierdziły swój udział na Heineken Opener 2009 w Gdyni. Do festiwalowego grona dołączyli: The Prodigy, Emiliana Torrini, Fat Freddy’s Drop i Pendulum.

Liam Howlett / Fot. Herr Stern/http://www.flickr.com/photos/herrstern/2667324306/sizes/o/Prodigy
Dzięki formacji, dowodzonej przez Liama Howletta, brzmienia znane z klubów i undergroundowych imprez zyskały szeroką popularność. Uznanie fanów zdobyli swoją charakterystyczną mieszanką ostrych tanecznych rytmów jungle i techno, z elementami rocka, punku, jak również ekscentrycznym wyglądem i zachowaniem, efektem czego jest 16 milionów sprzedanych płyt. Po pięcioletniej przerwie wydali nowy krążek, „Invaders Must Die”. Singiel „Charly” okazał się pierwszym sukcesem Howletta i spółki, zdobywając trzecie miejsce brytyjskiej listy przebojów. Ich debiutancki krążek „Experience” przyniósł tak znane utwory jak; „Out Of Space”, „Everybody In The Place” czy „Fire”. Jeszcze większy sukces Prodigy odniósł z wydanym w 1994 r. „Music For Jilted Generation”, niosącym przeboje: „Voodoo People”, „Poison”, a dla zespołu pierwsze miejsce na listach sprzedaży. Wydany trzy lata później „The Fat Of The Land” pokazał, że sukces Prodigy nie był dziełem przypadku. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu listy „Billboard”, kawałki „Firestarter”, „Breathe” i „Smack My Bitch Up” zdobyły szeroką popularność, a magazyny „Spin” i „Melody Maker” obwołały „The Fat Of The Land” płytą roku. Najnowsze dzieło Brytyjczyków (David Byrne, Emiliana Torrini, Perry Farrell, Femi Kuti i Bebel Gilberto) „Invaders Must Die”, wydane po pięcioletniej przerwie, to utwory utrzymane w charakterystycznej dla Prodigy stylistyce.

Emiliana Torrini
Na szersze wody wokalistka, w której żyłach płynie islandzka i włoska krew, wypłynęła wydanym w 1999 roku albumem „Love in the Time of Science”. Fani „Władcy Pierścieni” zapewne kojarzą wykonywany przez nią utwór „Gollum’s Song”. Talent Emiliany docenili waszyngtończycy z Thievery Corporation, którzy zaprosili ją do wykonania „Heaven’s Gonna Burn Your Eyes” na ich płycie. Wydany w 2005 r. akustyczny krążek „Fischerman’s Woman”, spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków i publiczności. Ubiegłoroczny album „Me and Armini” to połączenie akustycznych brzmień, popu i rocka. Stałym współpracownikiem Emiliany jest Dan Carey, producent najnowszego albumu Franza Ferdinanda, współpracujący uprzednio m.in. z Lily Allen i Hot Chip.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.