Facebook Google+ Twitter

"The Rolling Stones" mają już 50 lat! Czy są dziełem przypadku?

"The Rolling Stones" zaczynali jako bardzo młodzi chłopcy. Byli energiczni, pracowici i piekielnie zdolni. Przez 50 lat grupa kilka razy objechała świat, wydała 92 single, 29 albumów studyjnych i 10 koncertowych. Łącznie jej wydawnictwa sprzedały się na świecie w ponad 250 mln egzemplarzy.

CC BY-SA 2.0 / Fot. Dina RegineSłynny austriacki neurolog i psychiatra, twórca psychoanalizy Zygmunt Freud, mając na uwadze powiedzenie: "To zdarzyło się przypadkiem", lub "To był tylko przypadek", albo też "Przypadkiem zgubiłem guzik", czy "Ktoś przypadkiem odkrył gwiazdę" - postanowił poznać bliżej zjawiska określane "przypadkiem". Analizując wyniki swoich obserwacji i badań w zakresie tzw. dziwnych przypadków, zauważył prawidłowość, że dość często zdarzają się tzw. przypadki, które o dziwo, występują wtedy, kiedy człowiek ich właśnie potrzebuje.

Dokładnie 50 lat temu, przypadkiem w sobotę 7 kwietnia 1962 roku w londyńskim "The Ealing Club", także przypadkiem dwóch młodych muzyków przedstawiono trzeciemu. Tak skrótowo, narodził się zespół muzyczny wszech czasów: "The Rolling Stones", po paru latach okrzyknięty "najwspanialszą rock'n'rollową kapelą na świecie".

Tamtego roku, w sobotnie długie zimowe i wiosenne wieczory, w londyńskim Ealing Club zbierała się tłumnie młodzież i młodzi muzycy, aby słuchać, wchłaniać i grać. Do gustu młodych przypadł wtedy szczególnie wykonawca bluesowy Alexis Korner i jego zespół Blues Incorporated. W sobotę 7 kwietnia 1962 roku, grał w klubie bardzo utalentowany 20-letni muzyk, któremu nie był obcy żaden instrument. Najbardziej jednak leżała mu gitara. Tym multiinstrumentalista był Brian Jones.

Występu Briana Jonesa słuchali jak urzeczeni dwaj 18-latkowie - Mike Jagger i Keith Richards - szkolni koledzy, którzy zaczynali grać razem w zespole. Pod ogromnym wrażeniem tej soboty był gitarzysta Richards, gdy Brian Jones grał "Dust my blues". Alexis Korner przedstawił ich sobie. Grali podobną muzykę, byli w podobnym wieku i mocno przypadli sobie do gustu. W 1962 r., 12 lipca w londyńskim Marquee Club, Jagger, Richards i Jones oraz Ian Stewart (pianino), Dick Taylor (gitara basowa) i Tony Chapman (perkusja), dali swój pierwszy koncert, jako zespół "The Rolling Stones".

W siedem lat później (1969 r.), po tragicznej śmierci Briana Jonesa, który odszedł z zespołu Stonesów, zostali nazwani przez krytyków "najwspanialszą rock'n'rollową kapelą na świecie". W okresie wspaniałej 50-letniej kariery muzycznej, "Rolling Stonesi" wydali 92 single, 29 albumów studyjnych i 10 koncertowych. Łącznie sprzedały się one na świecie w ponad 250 mln egzemplarzy - przypomina emetro.pl. Muzycy odbyli 40 długich ciekawych i owocnych tras koncertowych, z których ostatnia - "The Bigger Bang Tour", trwała dwa lata (2005-2007) i przyniosła zespołowi ponad pół miliarda dolarów zysku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.