Facebook Google+ Twitter

The roots - korzenie tańca

W najbliższy weekend wszystkich łódzkich miłośników tańca czeka nie lada gratka. Na deskach teatru V6 z najnowszym przedstawieniem "The Roots - Korzenie" wystąpią tancerze łódzkiej szkoły Projekt Salsa.

 / Fot. Project SalsaPrzed publicznością zaprezentuje się w sumie rekordowa liczba, aż 160 wykonawców! Do tej pory nie było w Łodzi występu przygotowanego z takim rozmachem.

- Przedstawienie, które przygotowaliśmy, ma pokazać radość jaką daje człowiekowi taniec, oraz odkryć przed widzami jego korzenie, z których wszyscy wyrastamy - tłumaczy Marta Rolnik, szefowa Project Salsa. - Całe wydarzenie przygotowali samodzielnie nasi kursanci i instruktorzy, którzy w ten sposób chcą uczcić szósty rok działalności naszej szkoły. To już nasz trzeci urodzinowy pokaz.

Do współpracy zaproszono profesjonalnych choreografów, którzy zapał i pomysły kursantów przekuli w pełne emocji przedstawienie.

Podczas trwającego półtorej godziny pokazu, artyści poprowadzą widzów przez fascynujący świat tańca, od bajecznie barwnego orientu, przez tajemniczą rozpaloną słońcem Afrykę, tętniącą gorącą salsą Kubę, po pulsujące rytmem jazzu zadymione kluby Nowego Orleanu.

Na pomysł organizowania urodzinowych spektakli przed dwoma laty wpadli sami kursanci. Pierwsza premiera, przedstawienie "U-rodziny" zgromadził kilkuset widzów, w większości rodziny i przyjaciół artystów. Przedstawienie "By daty, by night", które pokazano przed rokiem stało się w Łodzi sporym wydarzeniem. Chętnych by obejrzeć spektakl było tak wielu, że przedstawienie wystawiano kilka razy. Tancerze zapowiadają, że również tegoroczne przedstawienie zapadnie widzom na długo w pamięć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Znakomity pomysł -życzę wypełnionego po brzegi teatru ; ))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.