Facebook Google+ Twitter

The Squaire. Szklane miasto na frankfurckim lotnisku

Oddany do użytku kilka miesięcy temu The Squaire, to stalowo-szklany obiekt łączący tunelami frankfurckie lotnisko z dworcem kolejowym. Znalazło tam miejsce wiele sklepów, restauracji, barów oraz setki pomieszczeń biurowych.

1 z 11 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Lotnisko we Frankfurcie Terminal 1. Air Port Frankfurt jest trzecim portem lotniczym, co do wielkości w Europie i pierwszym w obsłudze połączeń międzynarodowych. Fot.Isabella Degen
Lotnisko we Frankfurcie Terminal 1. Air Port Frankfurt jest trzecim portem lotniczym, co do wielkości w Europie i pierwszym w obsłudze połączeń międzynarodowych. Fot.Isabella Degen

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

... ogromne przestrzenie, szkło i aluminium. Jestem pod wrażeniem tego nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu. Dziękuję za wycieczkę po tym iście szklanym akwarium : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne profesjonalne zdjęcia :)) Bardzo lubię lotniska i te latające kolosy - ptaki! Kiedy coś robią na lotnisku w Hamburgu, często i gęsto latają mi nad głową, gdy jestem u siebie na balkonie :)) Pozdrawiam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Piotr , obecnie sa dwa Terminale 1 i 2 oraz tzw. Lufthansa-First-Class-Terminal, mimo protestów ludności w budowie jest już trzeci Terminal. Przelotowość lotniska tzn. przyloty i odloty średnia poniżej minuty. Z jednego pasa startowego odlatują średnio co 2-3min. Lądują jeszcze szybciej co 60 sek. Często jeżdżę na taras widokowy aby popatrzeć na te kolosy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bywalcy lotnisk i latający samolotami mają skalę porównawczą. Nawet najpiękniejsze zdjęcia nie oddadzą w pełni atmosfery frankfurckiego molocha. Tam trzeba być, samemu przeżyć miasto pod szklanym dachem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękny obiekt, na miarę XXI wieku. Na lotnisku i na dworcu kolejowym we Frankfurcie byłam ponad 30 lat temu, z pewnością nie poznałabym jego dzisiejszego wyglądu wraz z jego otoczeniem, tyle pięknych zmian. Świetne zdjęcia i opisy. Dziękuję za oprowadzenie mnie po obiekcie. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W latach dziewięćdziesiątych startowały tam z jednego pasa startowego samoloty pasażerskie co około cztery minuty. Ciekawe jak jest teraz? Natomiast pod tą szklaną kopułą dworca centralnego miałem ciekawą przygodę. Siedmiu Marokańczyków w wieku 15 do 17 lat obrało mnie sobie ca cel, jako łatwa ofiara. Jak podeszli zapytałem, czy mogą mi pomóc wykupić bilet z automatu, ponieważ jestem z Polski i nie wiem czy te automaty działają prawidłowo? Jak usłyszeli, że jestem z Polski, pomogli i nie okradli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam także galerię zdjęć : link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystawa instalacji Stefana Szczesny znajduje się też pod tym linkiem. :link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.