Facebook Google+ Twitter

"The Sun" po polsku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-07 09:35

W Wielkiej Brytanii ukazał się pierwszy numer polskiego wydania najbardziej poczytnej gazety, „The Sun". Dziennik planuje co najmniej 6 polskich wydań podczas piłkarskich mistrzostw Europy.

Redaktor naczelny „The Sun", Graham Dudman, zapowiada nakład polskiego wydania do 77 tysięcy egzemplarzy. Nakład wydania angielskiego przekracza 3 miliony. Redakcja zatrudniła grono polskich dziennikarzy - zarówno z Polski, jak i z polskich gazet ukazujących się w Wielkiej Brytanii.

Cenę polskiego wydania ustalono na 50 pensów, będzie więc sporo droższe od angielskojęzycznego, które w różnych częściach kraju kosztuje od 25 do 35 pensów, i może przegrać w konkurencji z darmowymi gazetami polskimi. Polskojęzyczne „Słońce" ma się ukazać co najmniej 6 razy - przed i po każdym meczu Polaków w grupie B.

Być może tych wydań będzie więcej, jeśli Polacy awansują z grupy - i jeśli polski nakład będzie się sprzedawał.
Kibice futbolu to jedna z najwierniejszych grup czytelników „Suna", ale zainteresowanie Euro 2008 jest na Wyspach Brytyjskich znikome, gdyż żadna z 4 wyspiarskich reprezentacji nie zakwalifikowała się do finałowych rozgrywek. „Sun" po cichu zastanawia się więc, czy nie kibicow

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.