Facebook Google+ Twitter

The Tall Ships' Races 2007 - do Szczecina nadciąga żeglarskie święto

Zaledwie trzy miesiące pozostały do wydarzenia, które można z powodzeniem nazwać świętem żeglarstwa. I to nie tylko polskiego, ponieważ w Szczecinie zacumują największe żaglowce z całego świata!

Rosyjski żaglowiec MIR. / Fot. Anna KorzonPlątanina fałów... / Fot. fot. Anna KorzonThe Tall Ships’ Races, to międzynarodowe regaty, w których biorą udział załogi z całego świata. Idea tychże regat i zlotów żaglowców sięga początku lat 50. ubiegłego wieku. Głównym ich celem jest szkolenie młodych ludzi pod żaglami (zainteresowanym historią regat, polecam stronę).

"Wiatr pochylił wesoło żagli biel, burta srebrne grzebienie fali tnie..." ("Żeglowanie" Cztery Refy) / Fot. fot. Anna KorzonW tym roku, po raz pierwszy, finał regat odbędzie się w Szczecinie. Przy Wałach Chrobrego, w dniach 4-7 sierpnia, zacumują m.in.: największa jednostka na świecie – rosyjski Sedov, brytyjski Lord Nelson i polski Dar Młodzieży. Prócz możliwości zwiedzenia ich, na zainteresowanych czekają też inne atrakcje, takie jak targi sportów wodnych, wystawy, koncerty jazzowe i, rzecz jasna, szantowe (m.in. zespoły Banana Boat i Flash Creep) oraz pokaz sztucznych ogni. Polecam wszystkim pasjonatom żeglarstwa!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Relacja ukaże się na 100%. I to w dwóch częściach, bo planuję stworzenie osobno galerii poświęconej The Tall Ships' Races 2007.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I te tłumy ludzi! Wielkie święto.......a z tego co słyszałem za dwa lata Cutty Sark znów zawita do Gdyni :D

Dużo materiału na ciekawą relację z regat największych żaglowców świata.......;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cudowna sprawa. Pamiętam jak w Gdyni 4 lata temu te śliczności pojawiły się w porcie:):) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.