Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

176621 miejsce

The Tall Ships' Races 2007 - program wydarzeń

Niecały miesiąc dzieli nas od Zlotu Żaglowców, który odbędzie się na początku sierpnia. Przed nami dni wypełnione historią mórz i oceanów, łopotem białych żagli, muzyką i niezwykłą atmosferą Szczecina.

Program wydarzeń The Tall Ships' Races:



2 sierpnia 2007 (czwartek)
11.00 - 23.00 Dzień Rzeki Odry - zakończenie Flisu Odrzańskiego
W programie:
11.30 - 13.00 Występ Orkiestry Dętej Marynarki Wojennej oraz Młodzieżowej Żeńskiej Orkiestry Dętej „Olimpia” - nabrzeże przy Urzędzie Celnym
12.00 Powitanie Flotylli Flisu Odrzańskiego, parada jednostek wzdłuż Wałów Chrobrego, Wyspy Grodzkiej do Nabrzeża Piastowskiego (Urząd Celny)
13.00 Złożenie meldunków, wystąpienia gospodarzy i gości
14.00 - 23.00 Pogram artystyczny na scenie przy Urzędzie Celnym oraz w Chacie Flisackiej - Nabrzeże Piastowskie zwiedzanie okrętu Marynarki Wojennej
23.00 Pokaz sztucznych ogni

3 sierpnia 2007 (piątek)
11.00 - 20.00 Jarmark Rozmaitości, wesołe miasteczka dla dzieci (Jana z Kolna, Łasztownia)
14.00 Przybycie pierwszych jednostek do Szczecina
16.00 Powitanie jachtu „Stary” po rocznym rejsie, w trakcie którego pokonał Przejście Północno-Zachodnie
16.00 - 24.00 Scena w namiocie (Łasztownia): Banana Boat, Stonehenge, Yank Shippers, Broadway, Grupa Furmana, Mietek Folk, Soj i Agnieszka Wilczyńska, John Tucker Band (USA)
16.00 - 20.00 Scena dziecięca (Urząd Celny): spektakle teatralne dla dzieci, gry i zabawy
18.00 Scena dziecięca: koncert zespołu Arfik
16.00 - 20.00 Scena szantowa (Nabrzeże Starówka): Za Horyzontem, Grzegorz Tyszkiewicz, Qftry, Dair, Stonehenge + zespół dziecięcy tańca irlandzkiego
21.00 - 23.00 Scena Główna (Jana z Kolna) – „Muzyka narodów” - koncert dedykowany załogom jednostek uczestniczących w zlocie w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Szczecińskiej pod dyr. Zygmunta Rycherta
Logo The Tall Ships' Races 2007 / Fot. Sail Training International
4 sierpnia 2007 (sobota)
0.00 - 4.00 Kino Nocne - przegląd filmów morskich (namiot na Łasztowni)
8.00 Podniesienie bandery na jednostkach
10.00 - 20.00 Zwiedzanie jednostek
11.00 - 20.00 Jarmark rozmaitości, wesołe miateczka, targi „Expo-Nautica” (Jana z Kolna, Łasztownia)
11.00 - 20.00 Prezentacja „Szczecin i Przyjaciele” (Stare Miasto)
12.00 - 24.00 Scena w namiocie (Łasztownia): Telegram, Pierwiastek z Trzech, Rumbero Flamenco (Hiszpania), Banda Puchatka, Za Horyzontem, Grzegorz Tyszkiewicz, Ryczące Dwudziestki, Boogie Boys, Molęda, Orkiestra Samanta, Les Dieses (Francja), Press Gang (Irlandia), Wojciech Korda, Mofo Party Band (USA)
12.00 - 20.00 Scena dziecięca (Urząd Celny): spektakle teatralne dla dzieci, gry i zabawy
18.00 Scena dziecięca: koncert zespołu Arka Noego
12.00 - 20.00 Scena szantowa (Nabrzeże Starówka): Banana Boat, Waldek Mieczkowski, Stare Dzwony, Stary Szmugler, Mietek Folk, Orkiestra Samanta, Yank Shippers, Les Dieses (Francja)
15.00 - 21.00 Zawody sportowe dla załóg (boisko sportowe na Łasztowni )
17.00 Oficjalne otwarcie finału regat The Tall Ships’ Races 2007
18.30 Otwarcie międzynarodowej konferencji poświęconej twórczości Hermana Melville’a i Josepha Conrada na pokładzie „Daru Młodzieży”
20.00 - 23.00 Scena główna (Jana z Kolna): koncert zespołów Rico Sanchez & Gipsy King’s Party i Ace of Base

5 sierpnia 2007 (niedziela)
0.00 - 4.00 Kino Nocne – przegląd filmów morskich (namiot na Łasztowni)
8.00 Podniesienie bandery na jednostkach
8.30 - 11.00 międzynarodowa konferencja poświęcona twórczości Hermana Melville’a i Josepha Conrada (Teatr Współczesny)
9.30 „Błogosławieństwo dla żagli” - nabożeństwo ekumeniczne (ul. Jana z Kolna)
10.00 - 20.00 Zwiedzanie jednostek
11.00 - 20.00 Jarmark rozmaitości, wesołe miasteczka, targi „Expo-Nautica" (Jana z Kolna, Łasztownia)
11.00 - 20.00 Prezentacja „Szczecin i Przyjaciele” (Stare Miasto)
11.00 - 13.00 Pokaz musztry paradnej orkiestr dętych (Plac Mickiewicza)
11.00 - 14.00 Zawody sportowe dla załóg (Łasztownia)
12.00 - 17.00 Zlot samochodów Stoewer (Muzeum Techniki i Komunikacji, ul. Niemierzyńska 18A)
12.00 - 18.00 Scena w namiocie (Łasztownia): Tonam i Synowie, Atlantyda, Klang, Transylvanians (Rumunia), Soj i Joanna Knitter, Gdańska Formacja Szantowa, Szela, Smugglers
12.00 - 20.00 Scena dziecięca (Łasztownia - Urząd Celny): spektakle teatralne dla dzieci, gry i zabawy
15.00 Scena dziecięca - losowanie nagród wśród uczestników zabawy edukacyjnej „Regaty o puchar Gryfa”
18.00 Scena dziecięca - koncert zespołu Arfik
12.00 - 20.00 Scena szantowa (Łasztownia-Nabrzeże Starówka): Ryczące Dwudziestki, Flash Creep, Cztery Refy, Gdańska Formacja Szantowa, Klang, Press Gang (Irlandia)
15.00 - 16.00 Parada załóg ulicami Szczecina (Pl. Żołnierza - Teatr Letni)
16.00 „Na szlaku wielkich żagli" - koncert w wykonaniu zespołów: Banana Boat, Press Gang (Irlandia), Qftry, Tom Luis (Kanada), Orkiestra Samanta, Les Dieses (Francja) - (Teatr Letni)
17.00 Rozdanie nagród załogom jednostek uczestniczących w regatach (Teatr Letni)
20.00 - 22.30 Scena główna (Jana z Kolna) - „Hity na Czasie”, Wystąpią: Szymon Wydra & Carpe Diem, Melanie C, Kate Ryan, Bodie Without Organ, Gosia Andrzejewicz i inni
23.45 Pokaz laserowy na wodzie
24.00 Pokaz sztucznych ogni

6 sierpnia 2007 (poniedziałek)
0.00 - 4.00 Kino Nocne - przegląd filmów morskich (namiot na Łasztowni)
8.00 Podniesienie bandery na jednostkach
8.30 - 11.00 międzynarodowa konferencja poświęcona twórczości Hermana Melville’a i Josepha Conrada (Hotel „Novotel”)
9.30 - 18.00 Zawody sportowe dla załóg
10.00 - 20.00 Zwiedzanie jednostek
11.00 - 20.00 Jarmark rozmaitości, wesołe miasteczka, targi "Expo-Nautica"
11.00 - 20.00 Prezentacja „Szczecin i Przyjaciele” (Stare Miasto)
12.00 - 24.00 Scena w namiocie (Łasztownia): Anna Stępniewska z zespołem, Dzika Cherry, Cztery Refy, Atlantyda, Sklep z Ptasimi Piórami, After Blues, Zejman i Garkumpel, Stary Szmugler, Beata Andrzejewska, Free Blues Band, Perły i Łotry, Hambawenah, Stare Dzwony
12.00 - 20.00 Scena dziecięca (Urząd Celny): spektakl szantowy, gry i zabawy dla dzieci
18.00 Scena dziecięca: koncert zespołu Arfik
12.00 - 20.00 Scena szantowa (Nabrzeże Starówka):Klang, Stary Szmugler, Szela, Smugglers, Flash Creep, Dair, Qftry
18.00 Rozdanie nagród w zawodach sportowych załóg - scena w namiocie
19.30 - 20.00 Bicie Rekordu Guinnessa we wspólnym tańcu matelota
20.00 - 23.00 Scena główna (Jana z Kolna): koncert „Szczecin prezentuje”
Wystąpią najlepsze zespoły rodem ze Szczecina - Dikanda, Indios Bravos, Pogodno, Maciek Silski, Hey

7 sierpnia 2007 (wtorek)
0.00 - 4.00 Kino Nocne - przegląd filmów morskich (namiot na Łasztowni)
8.30 - 11.00 międzynarodowa konferencja poświęcona twórczości Hermana Melville’a i Josepha Conrada (Hotel „Novotel”)
9.30 Pożegnanie żaglowców i jachtów (Wały Chrobrego, Jana z Kolna)
9.30 - 14.00 Parada jednostek na Odrze i Zalewie Szczecińskim
11.00 - 16.00 Jarmark rozmaitości, wesołe miasteczka, targi "Expo-Nautica"
18.30 - 21.00 Parada jednostek na redzie w Świnoujściu

Imprezy towarzyszące:


Kino Pionier (04 - 07.08.) 17.00 - 20.00 Przegląd Filmów Morskich
Kino Helios (03.08.) 22.00 Noc Piratów z Karaibów (maraton, 3 części)
Cmantarz Centralny (04.08.) 21.30 - 23.00 Koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza"
Pawilony wystawowe - pl. Mickiewicza (04 - 07.08) Szczecin oczami architektów i fotografików
Teatr Mały, Deptak Bogusława (03 - 07.08) 20.00 Regaty Teatralne

A także:


happeningi, koncerty na żywo, "zadymy" i buskerzy, szczudlarze, artyści ulicy...

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.