Facebook Google+ Twitter

The Tall Ships' Races 2009 - Gdynia na start!

Gdynia może oficjalnie rozpocząć przygotowania do przyszłorocznego Zlotu Żaglowców. Już po raz czwarty, przy Skwerze Kościuszki, zacumują największe i najpiękniejsze "białe ptaki" z całego świata.

Logo Regat / Fot. Sail Training InternationalJak informuje biuro prasowe na oficjalnej stronie Urzędu Miasta:
"Czteroosobowa delegacja gdyńskich władz odwiedziła miasteczko Den Helder, znajdujące się na północy Holandii. Tam bowiem, w dniach 20-23 sierpnia, odbywał się ostatni etap regat i zlotu żaglowców z całego świata The Tall Ships' Races 2008, oraz nastąpiło oficjalne powierzenie organizacji przyszłego spotkania żeglarskiego w Gdyni."*

To już kolejna impreza spod znaku Sail Training International, która odbędzie się w Gdyni. Od blisko 50 lat różne kraje Europy włączają się w propagowanie idei "szkoły pod żaglami", zachęcającej młodych ludzi do nauki i zabawy na morzu.

"Fryderyk Chopin" na tle Wałów Chrobrego w Szczecinie, The Tall Ships' Races 2007 / Fot. Anna Korzon"(...) The Tall Ships' Races (wcześniej znany jako Cutty Sark) jako zlot i wyścig żaglowców, są elitarnym spotkaniem dla wielu różnorodnych jednostek żaglowych, od nowoczesnych, regatowych jachtów typu maxi, do największych pływających dzisiaj żaglowców szkolnych."

Z organizacją imprez rozpoczynających i kończących międzynarodowe regaty, wiąże się wielki prestiż. Nie dziwi więc, iż o tę możliwość starają się miasta portowe z całej Europy.
Czy Gdynia sprosta wymaganiom i pobije sukces zeszłorocznego Zlotu w Szczecinie? Czas pokaże.

* Cytaty pochodzą z artykułu "Przygotowania do regat i zlotu żaglowców The Tall Ships' Races w Gdyni" opublikowanego przez biuro prasowe, na oficjalnej stronie Urzędu Miasta w Gdyni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.