Facebook Google+ Twitter

"The Times": Lista najbogatszych zwierząt świata

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-20 13:58

Według dziennika "The Times" najbogatszym zwierzęciem na świecie jest owczarek niemiecki Guenther IV, którego majątek szacuje się na 90 milionów funtów. Brytyjska gazeta opublikowała listę najbogatszych zwierząt świata.

Pies odziedziczył majątek po ojcu, któremu hrabina Karlotta Liebenstein zapisała oszałamiającą fortunę prawie 140 milionów marek, czyli 43 miliony funtów.

Gdy w 1991 roku zdechł Guenther III, majątek przeszedł na syna, który z pomocą grupy wiernych mu ludzi pomnożył dziedzictwo inwestując w nieruchomości. Złośliwi twierdzą, że Guenther IV jest figurantem, który firmuje inteligentne oszustwo podatkowe.
Drugim wśród najbogatszych pupilów jest pudel Toby Rimes, wart 45 milionów funtów. Jest potomkiem i spadkobiercą nowojorskiego pudla, któremu pani pozostawiła w 1931 roku na koncie bankowym 15 milionów funtów.

Na nieco mniej, bo na 42,5 miliona funtów, szacowany jest majątek szympansa Kalu. Odziedziczył olbrzymią posiadłość ziemską niedaleko Kapsztadu po swej pani Patrycji O'Neil, która znalazła go przed laty w Zairze przywiązanego do drzewa i wygłodniałego.

W pierwszej dziesiątce są jeszcze kolejne psy, 3 koty, jeden żółw oraz inwentarz farmy Zamku Mey w Szkocji, któremu Królowa Matka pozostawiła na utrzymanie 3 miliony funtów. Liczy on 150 krów, 200 owiec, kozy, świnie, kury, kaczki, króliki oraz parę gołębi. Jak wyliczył "

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak wyliczył " - przekopiowane nie w całości? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.