Facebook Google+ Twitter

„The Times of India": Polska jednym z krajów oskarżających Pakistan o wspieranie terroryzmu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-11 16:43

Indyjski dziennik „The Times of India" pisze, że Polska przyłączyła się do grupy krajów oskarżających Pakistan o tolerowanie i wspieranie na swym terytorium terroryzmu. Indyjska gazeta szeroko informuje o polskich reakcjach po zamordowaniu w Pakistanie geologa Piotra Stańczaka przez ugrupowanie Tehrik-e-Taliban.

Indyjski dziennik cytuje wypowiedź ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy, który oskarżył władze pakistańskie o apatię w zwalczaniu terroryzmu oraz o to, że bierność pakistańskich władz była wsparciem dla bandytów, którzy zamordowali polskiego inżyniera.

Gazeta informuje również o odwołaniu przez marszałka Senatu Bogdana Borusewicza wizyty w Polsce pakistańskich senatorów.

Indie od dawna utrzymują, że władze w Pakistanie poprzez swoją bierność doprowadziły do tego, iż kraj ten stał się epicentrum światowego terroryzmu. Polskie reakcje potwierdzają, zdaniem indyjskich komentatorów, ten pogląd.

New Delhi, po listopadowym ataku na Bombaj intensywnie zabiegało u wspólnoty międzynarodowej o wsparcie w naciskach na Islamabad, by rozliczył się z terrorystami działającymi z jego terytorium. New Delhi dawało jednocześnie wyraz swemu rozczarowaniu, iż wspólnota międzynarodowa nie chce zająć w sprawie sytuacji w Pakistanie proindyjskiego stanowiska.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.