Facebook Google+ Twitter

"The Trials and Tribulations of Mr Pickwick" - recenzja sztuki

Sztuka "The Trials and Tribulations of Mr Pickwick" pozwala nam przenieść się do Londynu czasów Dickensa, gdzie wkraczamy do nie całkiem przyjemnej rzeczywistości w której żyje Samuel Pickwick.

"The Trials and Tribulations of Mr Pickwick", sztuka oparta na książce Karola Dickensa "Pickwick Papers", jest obecnie wystawiana w londyńskim teatrze Bridewell.

Pan Pickwick podróżuje po świecie i po kilku śmiesznych nieporozumieniach podczas wypraw, jest oskarżony o niedotrzymanie obietnicy małżeństwa, którą złożył kiedyś przypadkowo kobiecie u której wynajmował pokój. Zostaje on osadzony w więzieniu, które jest głównym miejscem scenicznych wydarzeń.

Ta jednoosobowa sztuka przedstawia wybór ukochanych osobowości z "The Pickwick Papers" i na pewno spodoba się fanom literatury Dickensa, ale także tym którzy chcą odkryć jedne z najlepszych powieści angielskiej literatury.

Sztuka pozwala nam przenieść się do Londynu czasów Dickensa, gdzie wkraczamy do nie całkiem przyjemnej rzeczywistości w której żyje Samuel Pickwick. Pełno tu śmieszności, absurdu, który nie zmienił się do naszych czasów. Może właśnie dlatego sztuka ta zdaje się być ponadczasową? Główny aktor Nigel Nevinson jest świetny w swej roli, odtwarza nie tylko swoją, ale i inne role. Kiedy trafia za kratki, aktor gra rolę skazańca, ale też oskarżyciela. Nevinson potrafi sprawić, że publiczność nie może spuścić oka ze sceny.

To minimum do jakiego została sztuka ograniczona - jeden aktor - sprawia, że na scenie dzieje się dużo, jest wiele przebierania się, zmieniania dekoracji, żeby stworzyć scenerię realności. I to się udaje. Żarty, które były śmieszne w XIX wieku, są nadal aktualne, aczkolwiek Dickensowski język na scenie nie jest łatwy do przyswojenia.


Strona teatru: www.sbf.org.uk

Bilety na "The Trials..." oraz inne sztuki do nabycia na
www.LondonTheatre1.com
www.lastminutetheatretickets.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.