Facebook Google+ Twitter

The Tribes to lepsza kopia Nickelback i nic więcej!

Kilka dni temu napisałem, że The Tribes może być najlepszym debiutem od czasów Arctic Monkeys - tak pisały media. Mimo wszystko, panie Turner, przebacz za to, że cię piekielnie obraziłem. Cóż za pomyłka!

Mieli być mesjaszami rocka, mieli odwrócić negatywny trend w muzyce gitarowej. Boże chroń muzykę od takich zbawicieli. A dziennikarze NME już uznali ich wyrób za jedną z najlepszych płyt tego roku, pomimo tego, że nie skończył się styczeń.

9/10 to ocena bliska ideału, 10/10 to już masterpiece (mistrzostwo), jak to się mówi w Anglii. Tak samo jak Tribes ocenieni zostali w poprzednim roku: Wild Beast, Metronomy, Arctic Monkeys. W głowie się nie mieści, że ci sami ludzie mogli się tak strasznie pomylić. Chyba to jest ich największa wpadka na przełomie ostatnich lat.

The Tribes to nie żadni mesjasze, to żadna wielka rzecz. Więcej, w poprzednim roku ukazało się wiele lepszych płyt, niestety, znacznie niżej ocenionych.

Może i wokalista ma fajny wokal, ale to wszystko, reszta nie przedstawia większej wartości, przynajmniej godnej tak wielkich słów. Niestety, nad muzyką The Tribes roztacza się aura amerykańskiego kiczu, który przypomina mi symbol upadku rocka - zespół Nickelback.

Nie jest tak, że to wina geografii, położenia, Ameryki. Przecież to stamtąd pochodzą takie zespoły jak Black Keys czy The Nationals. Jak się chce, to można!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Hania
  • Hania
  • 31.01.2012 22:53

Radziłabym nie pisać więcej recenzji jeśli nie ma się bladego pojęcia o muzyce, porównywanie TRIBES do Nickelback to jak porównanie Justina Biebera do Roberta Planta. Brak mi słów...

Komentarz został ukrytyrozwiń
m.
  • m.
  • 30.01.2012 23:36

mmm, pełno w tej recenzji niedopatrzeń. Na początku, to nie są The tribes, tylko Tribes. Poza tym, nie The Nationals, tylko the National i z tej recenzji wynika, że tribes są z USA, a to nie prawda, bo są z Angli

Komentarz został ukrytyrozwiń
n.
  • n.
  • 29.01.2012 13:45

themagicbeats.blogspot.com/2012/01/tribes-baby-2012.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiki
  • Wiki
  • 22.01.2012 23:48

A ja właśnie byłam pod wpływem tego kawałka i też chciałam o nich pochlebnie napisać, do czasu, kiedy usłyszałam 'Useless God' (do ściągnięcia z ich strony za darmoszkę). Pozdrawiam i zapraszam do siebie, na bloxa. ;)
fluoerscyjnie.blox.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.