Facebook Google+ Twitter

The True Battle of Chernobyl - mit czy prawda?

W Discovery World zaprezentowano film "The True Battle of Chernobyl". Obejrzałem, gdyż jeszcze mam przed oczyma artykuł Tomasza Hensa - "Czarnobyl - obalić mit". Obrazy z 1986 roku nadal robią wstrząsające wrażenie...

Elektrownia w Czarnobylu - http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:The_dangerous_view_-_Pripyat_-_Chernobyl.jpg / Fot. Ben FairlessPrzez pierwsze 15 lat wskazywano jedynie na 57 ofiar śmiertelnych. Tyle osób trafiło pierwszym transportem do szpitala w Moskwie. Pamiętajmy jednak, że był rok 1986.
Istniał ZSRR, mur w Berlinie; w Polsce i w innych krajach bloku wschodniego jedyną słuszną była partia komunistyczna, istniała cenzura. Ale nie tylko cenzura i blokada informacyjna w całym bloku wschodnim miały wpływ na umniejszanie strat i ofiar tragedii.

Wkrótce po awarii na terenie ZSRR obniżono normy związane z napromieniowaniem. Dziś mówi się, że awaria, straty i likwidacja zagrożeń pochłonęły około 17 miliardów dolarów. Wciąż nie ma pełnych i oficjalnych danych na temat liczby ofiar. I nie będzie.

W akcji czarnobylskiej brali udział ludzie z całego Związku Radzieckiego. Po jej zakończeniu wrócili do swoich miast. Rozpłynęli się wśród 240 milionów mieszkańców tego imperium. Czy komuś zależało na nagłaśnianiu sprawy, na ponoszeniu następnych kosztów?

Przez pierwsze dni udawano, że nic się nie zdarzyło, że nie ma zagrożenia. Zorganizowano, jak co roku, pochody pierwszomajowe. Akurat wtedy nad Mińskiem wisiała radioaktywna chmura. Pierwszy sekretarz przyszedł na pochód z rodziną, z wnukami. Później popełnił samobójstwo.

Do Mińska podstawiono 1000 wagonów. Liczono się z wybuchem jądrowym o sile od 3 do 5 megaton TNT (około 30 razy silniejszym niż wybuch w Hiroszimie). Jaka część Europy powinna być wtedy ewakuowana?

Jedynie Francja zaprzeczała skażeniu na swoim terenie, choć kierunek wiatrów i wyniki na to jednoznacznie wskazywały. Tak jak na obszarze niemal całej Europy.

Wybuch

Do wybuchu doszło 26 kwietnia 1986 roku. W wyniku wybuchu, śmiertelnemu napromieniowaniu uległa niemal cała załoga elektrowni.

Faza gaszenia

Najpierw próbowali gasić pożar zwykli strażacy. Później gaszono z powietrza, z pomocą helikopterów. Zmarli wszyscy piloci, 600 osób. Przez miesiąc pomagało też około 10 tys. górników. Drążyli sztolnie i komorę pod reaktorem. Umarł co czwarty z nich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Piotr Bein
  • Piotr Bein
  • 24.04.2011 08:54

o tzw.. malym natezeniu radiacji (z pylow na przyklad)
http://www.euradcom.org/2011/ecrr2010.pdf

takie pylki w Europie do 2004 spowodowaly ok. 1 mln zgonow na raka z Czarnobyla:
https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B-Ikqg4T4F30OWJmYjgwYWQtZmFiOC00NmM5LWI3NzYtMzVkODA2MmRmMmI1&hl=en&invite=CNPPgbQN&authkey=CLXh9bkN

wciaz niepoliczone: inne zgony i choroby od napromienowania, obnizenie inteligencji, rodzenie potworkow...

tyle juz badan i dowodow na oszustwo i globalna eugenike ze strony lobby A:
http://piotrbein.wordpress.com/2010/01/05/dirty-uranium-weapons-cover-ups/

a odpowiedzialnych jeszcze przed trybunaly nie staneli!

wiecej na moich blogach
grypa666.wordpress.com
piotrbein.wordpress.com

np. tuszowanie Daiiczi (nie widze czym sie Japonia rozni od ZSRR):
http://piotrbein.wordpress.com/2011/04/24/lektura-obowiazkowa-tuszowanie-daiiczi/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Różne źródła w opublikowanych pracach naukowych podają, że po Czernobylu zwiększona śmniertelnośc, że wszystkich powodów, w Ameryce północnej sięgą dziesiątków milionów ludzi.
Jak ktoś ma syfilis to lekarze startają się dowiedzieć od kogo, ale jak ktoś ma raka śledziony to nikt nie kojarzy tego z mikroskopijną drobiną radioaktywną, która z kurzem z Czernobyle poleciała sobie po całym świecie. Czernobyl był setki razy gorszy od Hiroshimy a obecne wybuchy w Japonii – tysiące razy gorsze od Czernobyla.
Czy powinniśmy obwinąć się w całun i powoli (aby nie budzić paniki) podążać w kierunku cmentarza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

O patologiach wśród zwierząt rodzących się na Podlasiu w roku 1987 wiem od praktykującego weterynarza. Ludziom w Polsce b. pomógł płyn Lugola. To był ewenement na skalę światową - taka masowa reakcja. Przypomnę, że Mińszczanie w tym czasie, gdy my piliśmy Lugolla maszerowali w pochodach, w większości nieświadomi zagrożenia. Tak było w całym ZSRR, jeszcze bardzo długo. Oficjalnie Gorbaczow poinformował naród z kilkutygodniowym opóźnieniem. To wszystko miało kolosalne znaczenie. Jeśli ktoś pamięta jeszcze szacunek dla życia i jednostki jaka była i zresztą wciąż jest na wschód od Bugu, to się tylko może smutno uśmiechnąć, spoglądając na oficjalną statystykę: 50 ofiar.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Liczba zmarłych pilotów (ok. 600), potwierdzana jest przez ich dowódcę. Raczej w to wątpić nie można. Liczba 50 osób - to ci którzy byli w elektrowni w czasie wybuchu i zostali śmiertelnie napromieniowani. Inni się rozpłynęli w ponad 200 milionowym wówczas kraju. Organizacja MAEA oraz raport o którym mowa we Wprost są również przedstawiane w filmie. Napisałem o nim. Organizacja MAEA - to przedstawiciele państw z elektrowniami atomowymi lub zainteresowane przemysłem atomowym.
Przykład Francji jest ciekawy: wszystkie kraje wokół mówią o opadzie promieniotwórczym (Wlk. Brytania, Niemcy, Szwecja, Dania Włochy) a Francja kategorycznie zaprzecza. Lecz dziwić się nie ma co jak sobie przypomnimy poligony Francuskie na Oceanie Spokojnym i batalie w afrykańskich państwach, dostawcach rudy uranowej dla Francuskich elektrowni atomowych, których jest kilkadziesiąt. Co by było, gdyby Francuzi zaczęli wątpić? Gorzej niż kataklizm. Oni mają już tylko jeden kierunek - albo tak chcą to widzieć.
Polecam film. Zamieściłem link do niego - jest na YouTube.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto jest pytanie... :( Statystyki http://www.wprost.pl/ar/?O=89500

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.