Facebook Google+ Twitter

The Verve powraca z albumem "Forth"

Po kilkunastoletniej przerwie zespół The Verve, znany z hitu "Bitter Sweet Symphony", wydaje kolejną płytę. Krążek nazywa się "Forth" i ukaże się 25 sierpnia.

Po rozpadzie grupy w 1999 r. nic nie świadczyło o możliwej reaktywacji zespołu. Rok temu wokalista Richard Ashcroft ponownie skompletował muzyków i The Verve weszło w drugą fazę rozwoju.

- "Forth" waha się pomiędzy psychodelicznym rockiem, znanym z poprzednich płyt, a delikatnym nawiązaniem do klasycznych rytmów Pink Floyd - pisze Marcin Staniszewski z "Dziennika".

Czy Verve powtórzy sukces z przed lat? Do tej pory najsławniejszym utworem zespołu jest "Bitter Sweet Symphony", który dodatkowo został rozsławiony przez Rolling Stonesów, gdy sławne smyki z Symphony, zostały wykorzystane w orkiestrowej wersji "The Last Time" (utwór z 1965 r.).

Zdaniem Staniszewskiego, jednym z powodów by sięgnąć po płytę, jest wokal lidera który jeszcze nigdy nie brzmiał tak dojrzale i pełnie. Ashcroft stawia pytania o życie i wszechświat, z jeszcze większym zaangażowaniem niż w poprzednich płytach.

Wydawcą w Polsce będzie EMI Music Poland.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.