Facebook Google+ Twitter

The Winyls i Futurelight dziś w Warszawie

Finowie z The Winyls wspomagani przez łódzką grupę Futurelight pojawią się dziś w warszawskiej Hydrozagadce.

 / Fot. materiały prasoweKoncert w klubie Hydrozagadka (ul. 11 Listopada 22) rozpocznie się o godzinie 19:30. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie klubu przed koncertem.

The Winyls jest trudno zaklasyfikować do jakiegokolwiek gatunku muzycznego. W ich muzyce są elementy street punka, indie rocka oraz electro. Sami muzycy twierdzą zaś, że wykonują horror-disco. Takiego koncertu nie może przegapić nikt poszukujący nowych odświeżających i tryskających energią oraz zdrowym dystansem brzmień. Wystarczy posłuchać ich najnowszego kawałka "Back Beat" i obejrzeć do niego video, żeby zakochać się w tych chłopakach z Helsinek.

Po EP-kach „Better Place” oraz „Futurelight EP” (pochodzący z niej utwór „Lust" został wykorzystany w koreańskiej reklamie marki Converse) grupa Futurelight prawie na rok zamknęła się w studiu nagraniowym, w poszukiwaniu własnego, synth rock’owego brzmienia. Owocem sesji nagraniowych jest kolejna ep-ka zatytułowana „Between Our Hearts”. Wydawnictwo promuje singel „Back To You”.

Futurelight ma na koncie m.in. występ na Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival, a od niedawna ich utwory zagościły w kilku rozgłośniach radiowych. Obecnie planowana jest jesienna trasa koncertowa, obejmująca największe miasta w Polsce.

Zespół Futurelight tak pisze o sobie: "Cztery żywioły, cztery światy, cztery punkty widzenia. Łączy nas cel – udowodnić, że choć w muzyce „nagrano już wszystko”, nadal można stworzyć utwory, które brzmią świeżo. Takie, które na nowo, mogą poruszyć serca słuchaczy. Nieważne, kim jest każdy z nas. Nieważne czym się inspirujemy. Ważne kim jesteśmy razem.

Jesteśmy Futurelight".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.