Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28514 miejsce

The Women - świat oczami kobiet

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-30 17:18

Film o kobietach, ale adresowany nie tylko do nich. Ciepły, przyjemny, idealny na wieczór przy aromatycznym, dobrym winie.

Plakat promujący film / Fot. dystrybutorCiekawy obraz świata wyższych sfer, z punktu widzenia kobiet. Spotkać można zarówno businesswoman, które albo stają u progu świetnej kariery, albo u jej schyłku. Jest obraz matki, poświęcającej się wychowaniu dzieci i rodzinie. Jest także lesbijka (żeby było różnorodnie ;)), zawsze szczera i bez zahamowań. Kariera, miłość i rodzina. Tematyka niby standardowa, ale ogląda się przyjemnie.

Mary (w tej roli Meg Ryan), posiada piękny dom, męża robiącego całkiem niezłą karierę oraz dorastającą córkę. Dla rodziny poświęciła swoją pracę projektantki. Jak to w życiu, w najmniej spodziewanym miejscu, prozaicznym i codziennym, można poznać pikantne plotki o innych. Można także dowiedzieć się czegoś nieprzyjemnego, na przykład... o własnym mężu. W ten sposób zawiązuje się akcja: Mary dowiaduje się o zdradzie męża i sielski obrazek szczęśliwej, zamożnej rodziny zostaje zburzony.

O mężczyznach mówi się często, ale ich "nie widać". To ciekawy zabieg reżyserski, mniej uważnym widzom podpowiadam - przedstawiciel płci brzydkiej pojawia się osobiście tylko raz, w dosyć niespodziewanych okolicznościach. Jednak to, że mężczyźni w filmie nie grają, nie oznacza, że nie istnieją. Właściwie cała akcja toczy się w oparciu o relacje damsko-męskie. Miłość, przyjaźń, zdrada. Interesy oraz rodzina. Wszystkie te tematy są ściśle powiązane z obiema płciami. Wszystkie działania bohaterek filmu tak naprawdę kręcą się wokół mężczyzn.

Rozważania o zdradzie oraz o tym, jak rozwiązać taką sytuację dominują w filmie. Chociaż temat nie został potraktowany specjalnie "głęboko", można znaleźć dużą dawkę emocji: od gniewu, przez chęć udowodnienia swojej wartości, do wybaczenia. Podobało mi się to, że nie faworyzowano żadnego rozwiązania, ani gniewnego, ani zrozumienia. Każda z bohaterek postąpiłaby (lub postąpiła) w odmienny sposób. Tak więc: dla każdego jest gotowy model zachowań, "jak znalazł".

Film jest swoistym połączeniem elementów ze znanych produkcji, jak: "Seks w wielkim mieście" oraz "Diabeł ubiera się u Prady". Jest ciekawym obrazem kobiecego świata wyższych sfer. Może obejrzenie filmu stanie się dla kogoś inspiracją do głębszej refleksji. Zaś miłośniczki modnych i drogich środowisk z pewnością nasycą oczy :)

The Women / Kobiety / 2008

Meg Ryan jako Mary Haines
Annette Bening jako Sylvia Fowler
Eva Mendes jako Crystal Allen
Debra Messing jako Edie Cohen
Jada Pinkett Smith jako Alex Fisher

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Meg Ryan... jasne, że dla niej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Meg Ryan...dla nie warto, myślę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.12.2009 17:28

Skutecznie mnie zachęciłaś!...... 5* :-)) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.