Facebook Google+ Twitter

Therion na dwóch koncertach w Polsce!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-10-04 03:08

W październiku nasz kraj odwiedzi szwedzka formacja THERION. Tym razem THERION zagra w Krakowie i Warszawie w ramach swojej rocznicowej trasy "Therion 25th Anniversary Tour".

Wokalista Snowy Shaw z koncertu w Warszawie w 2010 r. / Fot. Radosław ZawadzkiTherion to szwedzka grupa załozona w 1987 r. przez Christophera Johnssona. Zespół zaczął funkcjonować pod nazwą Blitzkrieg, następnie jako Megatherion, a rok później przyjął obecną nazwę. Debiutancki album „Off Darkness” ukazał się w 1991 roku. Z początku dali się poznać jako twórcza deathmetalowa formacja, m.in. wydając w 1992 roku album „Beyond Sanctorum”. Zaczęto ich zaliczać do awangardowych grup, docenianych przez silną awangardową publiczność. Na trzeciej płycie „Symphony Massem: Ho Drakon Ho Megas” (1993) i czwartej zatytułowanej „Leppaca Kliffoth” (1995) nadszedł czas na liczne eksperymenty i zmianę składu zespołu. Jako trzon do dziś pozostał jedynie Christopher, autor większości tekstów.

Późniejsze dokonania łączą w sobie elementy muzyki klasycznej i opery wraz z szeroko pojętym nurtem metalowym, z wpływami heavy metalu i progresywnego rocka. W 1996 roku ukazuje się ich piąty krążek, "Theli", który okazał się przełomowy w ich karierze. Styl Therion zaczęto określać jako symphonic opera metal, gdzie można odnaleźć progresywnego rocka lat 70., heavy metal lat 80., muzykę orientalną i wiele innych motywów.

Album "Vovin", który ukazał się pod szyldem Theriona, faktycznie był solowym albumem Christofera. Był to dotychczas najlepiej sprzedający się krążek formacji, który rozszedł się w Europie w nakładzie 125 tys. egzemplarzy. Nagrania "Deggial" oraz "Secret of the runes" są przykładem na genialne połączenie chwytliwego metalu oraz muzyki klasycznej i operowej.
RZ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.