Facebook Google+ Twitter

"This Language" - sztuka o trudnym multikulturalizmie

W sztuce "This Language" Iana Horgana rzeczywistość 21. wieku jest tu niczym papierek lakmusowy, po którym poznać można bohaterów - to jak reagują na konkretne problemy i jak je rozwiązują, mówi jacy są naprawdę.

Plakat "This Language" to sztuka która jedna w sobie społeczny realizm z poetyckim słowem mówionym. Opowiada ona o grupie studentów z innych części świata, którym przyszło żyć ze sobą pod jednym dachem multikulturalizmu. Nie jest to łatwe wyzwanie, jako że współczesny multikulturalizm, chociaż opowiada się za równouprawnieniem wszystkich jednostek w społeczeństwie, stawia też trudne do sprostania wyzwania.

Bohaterowie przedstawienia, wrzuceni w świat wielokulturowości, muszą walczyć ze swoimi własnymi uprzedzeniami i przystawać na kompromisy. Rzeczywistość 21. wieku jest tu niczym papierek lakmusowy, po którym poznać można ich człowieczeństwo - to jak reagują na konkretne problemy i jak je rozwiązują.

Ostatnie 60 lat to kamień milowy w kulturalnej różnorodności Wielkiej Brytanii. Jedna w ciągle zmieniającym się społeczeństwie, trudno jest określić tak naprawdę czym jest kultura i multikulturalizm, a jeszcze trudniej go opisać i zrozumieć. I o tym właśnie jest omawiana sztuka. Jeśli jesteś zainteresowany/-na współczesną kulturą Anglii i stosunkiem młodych ludzi do niej, to to jest właśnie coś dla Ciebie.

Co ciekawe, przedstawienia tego nie można zamknąć w żadnym gatunku teatralnym - bo jest on mieszanką komedii, dramatu i wszystkiego pomiędzy. Jeśli chodzi o język, to rzeczywista mowa jest tutaj sprzężona z poezją, co tylko wzmaga efekt kontrastu i czyni dzieło Horgana jeszcze bardziej interesującym.

Sztukę można obejrzeć w londyńskim teatrze Cockpit, więcej szczegółów i bilety TUTAJ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.