Facebook Google+ Twitter

Thom Yorke udostępnił płytę na torrentach. Lider Radiohead twierdzi, że to eksperyment

Wokalista Radiohead, Thom Yorke, udostępnił w internecie swoją solową płytę. Do jej dystrybucji ma posłużyć sieć BitTorrent. Album "Tomorrow's Modern Boxes" kosztuje 6 dolarów.

https://flic.kr/p/deDKqZ / Fot. Daniele Dalledonne/CC BY SA 2.0Płytę pt. "Tomorrow's Modern Boxes" udostępniono w sieci BitTorrent. Na stronie zespołu Radiohead możemy przeczytać, że jest to eksperymentalna forma dystrybucji treści. "Jeżeli metoda zadziała może być skutecznym sposobem oddania twórcom pewnej kontroli nad sprzedażą w internecie" - czytamy. Zdaniem pomysłodawców umożliwi ona artystom samodzielne rozpowszechnianie ich dzieł. Zaletą mają być niskie koszty.

To nie pierwszy eksperyment lidera Radiohead. W 2007 r. płyta "In Rainbows" przez pierwsze 10 dni była sprzedawana "co łaska". Thom Yorke jest wielkim krytykiem serwisów streamingowych, takich jak Deezer, Wimp czy Spotify. "(...) To ostatnie tchnienie starego modelu rynku. Po nich nadejdzie coś zupełnie nowego. Na razie jesteśmy w miejscu, w którym wszystko - od technologii po sposób słuchania muzyki - może rozwinąć się źle. Dlatego jako muzycy powinniśmy walczyć ze streamingiem" - mówił w 2013 r.. Według niego nowi artyści nie są w stanie utrzymać się na rynku. W proteście Yorke usunął rok temu ze Spotify swój solowy album "The Eraser" oraz płytę "Amok" projektu Atoms for Peace.

Czytaj także: Spotify na celowniku. Thom Yorke usuwa swój solowy album z serwisu


Płyta "Tomorrow's Modern Boxes" to drugi solowy krążek lidera Radiohead. Jej producentem jest Nigel Godrich. W momencie publikacji tekstu kupiło ją ponad 37 tys. osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.