Facebook Google+ Twitter

Thomas Morgenstern miał wypadek podczas treningu. Zobacz wideo

Podczas drugiej serii treningowej skoków narciarskich na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf (HS 200) Thomas Morgenstern doznał fatalnego upadku. Austriak stracił przytomność i został przewieziony do szpitala. Ma stłuczone płuca i liczne obrażenia głowy. Jest w stanie krytycznym, ale jak zapewniają lekarze, stabilnym.

 / Fot. PAP/EPASerwis skijumping.pl podaje, że Morgenstern "runął na 100 metr i został zniesiony ze skoczni". Podczas skoku w II serii treningowej Austriak stracił panowanie nad nartami w powietrzu i z dużej wysokości upadł na plecy. Uderzył także głową w zeskok, po czym stracił przytomność.

Już po chwili na zeskoku pojawiły się służby medyczne, które zajęły się Morgensternem. Szybko został zniesiony ze skoczni i przewieziony do szpitala. Wiadomo, że w placówce medycznej odzyskał przytomność. Austriackie media informują, że popularny "Morgi" rusza nogami i rękami.

Jego stan określany jest jako krytyczny, choć fakt, że jest przytomny, logicznie odpowiada na zadane pytania, daje nadzieję. Decydujące będą najbliższe 72 godziny.W przeszłości Thomas Morgenstern doznał podobnego upadku - w 2003 roku podczas konkursu w fińskim Kuusamo. 15 grudnia 2013 roku przewrócił się podczas konkursu w Titisee-Neustadt. Wtedy także stracił przytomność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

życzmy mu powrotu do zdrowia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Morgi w stanie krytycznym ale stabilnym . Taki komunikat podał jego lekarz .Morgi przebywa w szpitalu w Salzburgu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skąd. Odzyskał przytomność, rusza rękoma i nogami. Będzie skakał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już koniec Morgiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.