Facebook Google+ Twitter

Thorgal w wersji audio

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-01-14 12:58

W warszawskim studiu nagraniowym Sound Tropez trwają prace nad dźwiękową adaptacją przygód Thorgala, w której udział wezmą Jacek Rozenek, Marysia Niklińska, Agnieszka Więdłocha, Sonia Bohosiewicz oraz Krzysztof Banaszyk.

Po sukcesie, jaki odniosło pierwsze na świecie słuchowisko na podstawie komiksu "Żywe Trupy", Sound Tropez pracuje nad kolejnymi komiksowymi produkcjami – "Conan Barbarzyńca" oraz "Thorgal".

Adaptacja wielokrotnie nagradzanej i najpopularniejszej w Europie serii komiksowej, której twórcami są Grzegorz Rosiński i Jean Van Hamme, obejmuje dwa pierwsze albumy serii „Thorgal” - "Zdradzona czarodziejka" i "Wyspa lodowych mórz". W roli tytułowego bohatera, dumnego wikińskiego skalda, wystąpi Jacek Rozenek. U swego boku będzie miał kochającą go bezgranicznie Aaricię, w którą wcieli się Marysia Niklińska. Jej przyjaciółkę, Solveig, zagra Agnieszka Więdłocha, a rudowłosą czarodziejkę Slivię - Sonia Bohosiewicz. W rolę Bjorna Gandalfsona, syna Gandalfa Szalonego, wodza Wikingów, wcieli się Krzysztof Banaszyk.

Głosem, który poprowadzi nas przez górskie ostępy północnych krain i opowie historię Thorgala i Aaricii, będzie głos wybitnego barda i poety - Mirosława Czyżykiewicza.

Thorgal to belgijska seria komiksowa z gatunku fantasy, która ukazuje się po francusku od 1977 roku. Przez ten czas opublikowano cztery serie, a w nich ponad 40 albumów przełożonych na kilkanaście języków.

Sound Tropez to kompleks nowoczesnych studiów produkcji i postprodukcji dźwięku, a także wydawca i producent słuchowisk oraz audiobooków. www.soundtropez.pl

(Sound Tropez)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.