1545 miejsce

Thriller w Bydgoszczy. Artego - Wisła 63:68 i 60:68

W trzecim meczu play-off ekstraklasy koszykarek Artego Bydgoszcz przegrało we własnej hali z Wisłą Can-Pack Kraków 63-68 (19-26, 19-9, 21-12, 4-21). Mecz miał niesamowity przebieg i dostarczył wielkich emocji kibicom.

Koszykarki Wisły rozpoczęły mecz bardzo skoncentrowane i po kilku minutach prowadziły różnicą 11 punktów.
 / Fot. Andrzej Wiosna

Bydgoszczanki poderwały się do walki i zmniejszyły różnicę w pierwszej kwarcie do 7 punktów.
W drugiej partii zawodniczki Artego uporządkowały grę, dogoniły rywalki i zakończyły kwartę trzy punktową przewagą.

Trzecia część meczu to popis koszykarek z Bydgoszczy. Rzucały dużo i celnie i na 13 minut przed końcem meczu prowadziły 56-37.
Wysokie prowadzenie uśpiło czujność bydgoszczanek i koszykarki z Krakowa zaczęły odrabiać straty.

Czwarta kwarta to popis gry w obronie zawodniczek Wisły. Bydgoszczanki nie miały dobrych pozycji strzeleckich i wciąż pudłowały. Wysokie Wisły przedzierały się pod kosz przeciwniczek i odrabiały dystans.
Niemożliwe stało się faktem - koszykarki Artego w ostatniej kwarcie rzuciły tylko 4 punkty i zeszły z boiska pokonane.

Po trzech meczach stan play-off to 2-1 dla Wisły Can-Pack i krakowianki są bliże finału ligi.

Artego Bydgoszcz
Stallworth 22, Koc 12, Reid 9, Międzik 8, Suknarowska 5, Mosby 4, Rooney 3

Wisła Can-Pack Kraków
Gidden 20, Kobrzyn 13, Szott Hejmej 11, Abdelkader 8, Pop 7, Ziętara 4, Simmons 3, Ygueravide 2.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Mecz niedzielny miał niestety (dla koszykarek Artego) podobny przebieg. Początek dla Wisły Can-Pack. Druga i trzecia część dla Artego. Po czwartej kwarcie remis 56:56.
Dogrywka dla krakowianek 12:4 i cały mecz 68:60 dla Wisły.
Krakowianki zagrają w finale o złoto, koszykarki z Bydgoszczy powalczą o brązowy medal.