183956 miejsce

Thriller w finale Ligi Światowej. Brazylia najlepsza

Mecz finałowy Ligi Światowej siatkarzy pomiędzy Brazylią a Francją zakończył się zwyciętwem Brazyli. Spotkanie było bardzo emocjonujące, Brazylia zwyciężyła, chociaż przegrywała w setach już 0:2.

Mecz był wspaniałym widowiskiem godnym finału Ligi Światowej. Oba zespoły pokazały siatkówkę na najwyższym poziomie. Pierwsze dwa sety nie zapowiadały tak wielkich emocji. Francuzi bez większych problemów radzili sobie z Brazylijczykami i szybko wyszli na prowadzenie 2:0 w setach. Jednak gdy wszyscy myśleli, że to już koniec Brazylijczyków, ci odrodzili się. Zaczęli grać skutecznie, wspaniałe akcje, zwłaszcza Giby dały Brazylii nadzieje na zwycięstwo. Canarinhos wygrali dwa następne sety i doprowadzili do stanu 2:2. O zwycięstwie miał rozstrzygnąć tie-braek.

W piątym secie gra toczyła się punkt za punkt. Ani jeden, ani drugi zespół nie chciał popełnić błędu i pozwolić rywalowi na zdobycie kilkupunktowej przewagi. Tak było aż do stanu 6:6. Później Brazylijczycy wykorzystali swoje doświadczenie i wielkie umiejętności, i uzyskali kilka punktów przewagi. Prowadzenia nie oddali już do końca, i mimo dzielnej walki Francuzów, to zespół z Ameryki Południowej został triumfatorem tegorocznej edycji Ligi Światowej. Brazylia wygrywała w 5. secie 13:15 i w całym meczu 2:3. Jest to już szóste trofeum Brazylijczyków w historii Ligi Światowej.