Facebook Google+ Twitter

Tiananmen - 20 lat później. Debata naukowa w stolicy

4 czerwca był dniem przełomowym nie tylko w Polsce. Kiedy my świętowaliśmy pierwsze wolne wybory, w Chinach, na plac Tiananmen wjechały czołgi.

 / Fot. M. ŁysakiewczW cieniu dwudziestej rocznicy pierwszych po wojnie wolnych wyborów w Polsce, zniknęła inna ważna rocznica. Kiedy w 1989 roku wydawało się, że dwa wielkie reżimy chylą się ku upadkowi, światem wstrząsnęła wieść o masakrze w Pekinie. 4 czerwca 1989 roku do manifestujących wysłano wojsko, na placu i w jego okolicach zginęło według oficjalnych danych 2,5 tys osób.

W 20. rocznicę protestów studenckich w Pekinie odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim debata naukowa. Jakie znaczenie miały tamte wydarzenia? Co się od tamtej pory w ChRL zmieniło?

Uczestnikami debaty będą: red. Wojciech Giełżyski - reporter, publicysta, autor książki "Mord na Placu Tiananmen", dr hab. Krzysztof Jasiecki - socjolog, docent w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, mgr Tomasz Skowroński - sinolog, były konsul RP w Pekinie, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz red. Krzysztof Darewicz - siniolog, dziennikarz, podróżnik, korespondent prasy polskiej w Chinach od 1989 r.

Czas: wtorek, 2 czerwca br., godzina 18.
Miejsce: sala konferencyjna, budynek samorządu studentów (przy Małym Dziedzińcu).
Organizatorem debaty jest Niezależne Zrzeszenie Studentów UW.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.