Facebook Google+ Twitter

Tim Cook, szef koncernu Apple przyznaje, że jest gejem. W ten sposób chce wesprzeć działania na rzecz równouprawnienia

Szef elektronicznego giganta w felietonie opublikowanym w portalu Bloomberg Businessweek po raz pierwszy przyznał, że jest osobą homoseksualną. W ten sposób Cook chce wesprzeć działania Apple na polu walki o równouprawnienie wszystkich osób niezależnie od ich płci, rasy czy orientacji seksualnej.

 / Fot. Fot.Valery Marchive/(CC BY-SA 2.0)/flickr"Choć nigdy nie zaprzeczyłem mojej orientacji, nie przyznałem też tego publicznie aż do teraz. Niech więc będzie jasne: jestem dumny z bycia gejem, i uważam, że to jeden z największych prezentów, jakie dostałem od Boga" - napisał Cook w felietonie opublikowanym w serwisie Bloomberg Businessweek.

Szef Apple wyjaśnia, że do napisania felietonu skłoniły go słowa Martina Luthera Kinga: "najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?". Zdecydował się więc na swój coming out w nadziei, że pomoże to innym osobom homoseksualnym. Jak podkreśla, bycie gejem pozwoliło mu zrozumieć inne mniejszości i wyzwania, przed jakimi stoją. I jak dodaje, żadna osoba nie może być postrzegana przez pryzmat swojej orientacji seksualnej.

Podkreśla, że jest wielkim szczęściarzem mogąc pracować w tak tolerancyjnej firmie: "wielu moich kolegów w Apple wie, że jestem gejem i nie wydaje mi się, aby z tego powodu inaczej mnie traktowali. Oczywiście, mam szczęście, mogąc pracować w firmie, która kocha kreatywność i innowacyjność. Nie każdy ma tyle szczęścia" - czytamy na businessweek.com.

Apple już od wielu lat broni praw człowieka i domaga się równości dla wszystkich. Firma udzielała się m.in. w sprawie dyskryminacji gejów w stanie Arizona.

Zobacz także: Poznaj najbardziej innowacyjne firmy świata. Tylko 13 z nich pochodzi z Europy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zamiast jabłka, parówa w czekoladzie, Fe! Widocznie są na to amatorzy.
Wybieram Samsunga lub Sony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem czarny i jestem z tego dumny - powiedział afroamerykanin.
Jestem żółty i jestem z tego dumny - powiedział azjata.
Jestem czerwony i jestem z tego dumny - powiedział indianin.
Jestem biały i jestem z tego dumny - powiedział rasista.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.