Facebook Google+ Twitter

"Time" wyróżnił Georga Clooneya

Amerykański tygodnik "Time" zamieścił w numerze z 14 maja sylwetki stu, jego zdaniem, najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Wśród nich znalazł się aktor George Clooney, znany przede wszystkim z kultowego serialu "Ostry dyżur".

Clooney jest zaangażowany w pomoc dla afrykańskiego miasta Darfur w zachodnim Sudanie, gdzie od lat toczy się wojna pomiędzy miejscowymi czarnoskórymi mieszkańcami a Arabami, mieszkający na północy Sudanu. Słynny aktor po raz pierwszy zawitał do Sudanu w 2006 r. Wziął ze sobą rodzinę, w tym swego ojca, Nicka, który był kiedyś dziennikarzem. Wspólnie nakręcili film pt. "Wyprawa do Darfuru", dokumentujący wojnę domową w tym zakątku Afryki.

Clooney powrócił z niej jako rzecznik powstrzymania działań wojennych w Darfurze, zapładniając swoją ideą władze Stanów Zjednoczonych. Swą sławę wykorzystał do celów charytatywnych opowiadając o tym, co widział w Sudanie.
Oprócz Georga Clooneya w setce najważniejszych ludzi na świecie według "Time" znalazły się m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel, szef Al-Kaidy Osama bin Laden, modelka Kate Moss, ale też francuski piłkarz Thierry Henry, czy gwiazda muzyki Justin Timberlake.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.