Facebook Google+ Twitter

Tina Turner chce zrzec się obywatelstwa USA

Amerykańska piosenkarka, mieszkająca od 20 lat w alpejskim Kusnacht, po zdaniu specjalnego egzaminu, ma zostać obywatelką Szwajcarii. Gdy otrzyma paszport, chce zrzec się amerykańskiego obywatelstwa.

 / Fot. Daniela Despot/commons.wikimediaNa otrzymanie szwajcarskiego paszportu przez Turner, zgodę muszą wyrazić władze kantonu Zurych i władze centralne. Wokalistka zdała specjalny egzamin, dzięki któremu wydanie dokumentu jest już tylko kwestią formalną - podaje tvn24. Piosenkarka zapowiedziała, że zrzeknie się amerykańskiego obywatelstwa, gdy tylko dostanie paszport szwajcarski.

Tina Turner od dwudziestu lat mieszka w Kusnacht - alpejskim miasteczku niedaleko Zurychu. Powodem dla którego piosenkarka przeprowadziła się do Szwajcarii był jej partner, producent muzyczny Erwin Bach. Rzeczniczka piosenkarki pytana o zaistniałą sytuację, odpowiedziała, że Turner czuje się związana z tym krajem oraz że ceni szacunek, jakiemu podlega tutaj jej prywatność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tylko kasa jest przyczyna tej decyzji.
Küssnacht to nie alpejska wiocha, to miejscowosc nad jez. zurichskim ok. 20 km. od centrum Zurichu, pala z geografii dla A. Grochowina

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten kawałek o prywatności wcale nie jest taki głupi... Przypuszczam, że w przeciwieństwie do USA nie musi wszędzie chodzić z ochroną oddzielającą ją od rozhisteryzowanych fanów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hahaha, chodzi o pieniądze....rzecz w podatkach... Nie ona jedyną amerykańską obywatelką z takim problemem.
Faktem jest, że T .T. dobrze się mieszka w Szwajcarii...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.