Facebook Google+ Twitter

Tiry na tory. Artyści wspierają akcję

- Popieramy tę akcję. Jesteśmy kabaretem, który pokonuje rocznie 100 tys. kilometrów po polskich drogach i widzi, co się dzieje - mówi dla W24 Artur Korgul, menedżer grupy kabaretowej Ani Mru Mru. Kto jeszcze wspiera kampanię "Tiry na tory"?

Kampania społeczna "Tiry na tory", promująca transport intermodalny, spotkała się z dużym zainteresowaniem polskich artystów.

Akcję wspiera m.in. kabaret Ani Mru Mru, którego członkowie stwierdzają, że "im mniej tirów na drogach tym spokojniej, ciszej i bezpieczniej". - Jesteśmy kabaretem, który pokonuje rocznie 100 tys. kilometrów po polskich drogach i widzi, co się dzieje - mówi dla W24 Artur Korgul, menedżer grupy.

Menedżer kabaretu Ani Mru Mru zwraca uwagę na szereg korzyści, które wynikają z kampanii "Tiry na tory". - Popieramy tę akcję. To słuszna koncepcja ze względu na bezpieczeństwo, ekologię i odciążenie polskich dróg - mówi Artur Korgul. Menedżer nie zapomina o osobach, które z transportowym problemem mierzą się na co dzień. - Tranzyt szynowy pozwoliłby kierowcom na odpoczynek - wyjaśnia menedżer.

Poza kabaretem, akcję "Tiry na tory" wspierają m.in.: Stanisław Soyka, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Ewa Gawryluk, Waldemar Błaszczyk, Mieszko Sibilski (Grupa Operacyjna) i Hirek Wrona.

Stanisław Soyka twierdzi, że popularyzacja przewozu towarów koleją byłaby korzystna "dla bezpieczeństwa na polskich drogach, dla środowiska naturalnego, dla PKP, a także dla sprawności transportu".

Dla Mieszka Sibilskiego, wokalisty zespołu hip-hopowego Grupa Operacyjna, powody uczestnictwa w akcji są podobne, jak te wymienione przez kabaret Ani Mru Mru. Artysta również "przemierza rocznie dziesiątki tysięcy kilometrów" podczas tras - w tym przypadku koncertowych. Dlatego Mieszko "ma świadomość tego, jak wielką zakałą i zagrożeniem są tiry".

Inicjatywę popierają także aktorzy. Bartłomiej Topa przyznaje, że "chciałby jeździć po niezniszczonych przez ciężkie tiry drogach i oddychać coraz czystszym powietrzem". Wtóruje mu Magdalena Popławska: "Jestem za świadomym obywatelstwem! Jestem za ochroną środowiska! Jestem za dobrymi drogami! Jestem za tirami na torach!".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ferdynand Lipski
  • Ferdynand Lipski
  • 20.09.2011 17:03

Ta akcja to jest po prostu żenada! Przecież u nas nie istnieje kolej! :D Trzeba najpierw zbudować infrastrukturę, a dopiero myśleć o wrzucaniu TIRów na tory tak jak to jest przykładowo w Szwajcarii, tylko gdzie Polsce do Szwajcarii? Żenada!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.